Компанія Джека Дорсі представила прототип наночипа для майнінгу

Компанія Джека Дорсі представила прототип наночипа для майнінгу

Block прагне знизити централізацію майнінгу, оптимізуючи та розширюючи екосистему.

Компанія Block, що належить Джеку Дорсі, оголосила про завершення розробки прототипу чипа для ASIC-майнера з відкритим вихідним кодом. Про це повідомляє Mining.build.

В опублікованому блог-пості представники компанії пояснили, що розробка «асіків» є складною як з технічної, так і з фінансової точки зору. За допомогою розробок Block прагне мінімізувати централізацію майнінгу та відповідного обладнання, оптимізуючи інновації для розширення екосистеми видобутку біткоїнів.

У компанії також заявили, що кроки, зроблені за останні кілька місяців, дозволять експериментувати з новими конструкціями й допоможуть вивести на ринок ефективніші та доступніші чипи для майнінгу біткоїнів.

Розвиток індустрії майнінгу

Зростання вартості біткоїна робить майнінг дуже прибутковим. Так, зайняті видобутком BTC компанії в березні 2023 року отримали сукупний дохід у розмірі $755 млн. Як зазначають аналітики, це найкращі результати з травня 2022 року, коли компанія Terraform Labs зазнала краху і почався ведмежий ринок.

Важливою складовою майнінгу є використання потужних комп'ютерів. Якість і продуктивність ASIC-чипів відіграють ключову роль в ефективності майнера. Існують різні фактори, що впливають на продуктивність чипа, такі як технологічний процес, потужність та енергоефективність.

Один із найважливіших факторів – розмір транзистора, що вимірюється в нанометрах (нм). Що менший розмір транзистора, то більше їх може бути встановлено на чипі, тим самим збільшуючи його загальну продуктивність і, відтак, продуктивність обладнання. Крім того, енергоефективність чипа також є критичним фактором, оскільки менше енергоспоживання допомагає знизити операційні витрати та підвищити прибутковість майнінгу.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Intel вирішила вийти з майнінгу

Технологічний гігант Intel заявив про припинення випуску чипів лінійки Blockscale, призначених для майнінгу біткоїна. На цей крок компанія пішла на тлі скорочення загальних витрат.

Intel представила лінійку чипів Blockscale рік тому. Її першими клієнтами стали такі компанії, як Block Inc. та Argo Blockchain.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023