Всесвітній економічний форум «прорекламував» майнінг

Всесвітній економічний форум «прорекламував» майнінг

Біткоїн-ферми можуть працювати на енергії факельного газу, що позитивно позначається на навколишньому середовищі.

На сайті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) продемонстрували промо-ролик з обладнанням та технологіями, які, ймовірно, використовуються для видобутку біткоїна, назвавши їх «найбільшим виграшем» для навколишнього середовища. На відео не стали уточнювати, що обладнання призначене саме для майнінгу.

Зокрема, в опублікованому ролику йдеться про користь скорочення спалювання у смолоскипах супутнього газу від видобутку нафти. Там показано об'єкти, що зовні нагадують майнінг-ферми, проте прямо це не затверджується.

Генеральний директор і співзасновник Crusoe Чейз Лохміллер, пояснюючи ролик, заявив, що його компанія будує та експлуатує «модульні центри обробки даних», які поєднані з джерелами енергії, що працюють від викидів метану.

Співзасновник MicroStrategy Майкл Сейлор, також коментуючи це відео у Twitter, зауважив, що «навіть ВЕФ визнає екологічні переваги майнінгу біткоїнів».

Як відомо, Crusoe розширила свої активи з видобутку біткоїнів внаслідок придбання активів оператора з видобутку BTC Great American Mining (GAM) у жовтні 2022 року. Ця угода додала понад 10 мегаватів (МВт) до потужності майнінгу Crusoe.

Навіщо використовувати факельний газ для майнінгу

Використання факельного газу для майнінгу біткоїнів стає все більш популярним, оскільки це надає низку переваг економічного й екологічного характеру. Смолоскипний газ є побічним продуктом нафтогазової промисловості, він зазвичай випускається в атмосферу або спалюється. Використання газу для виробництва електроенергії на майнінгових фермах дозволяє знизити відходи та забруднення, зменшуючи викиди парникових газів і забезпечуючи стійкіший спосіб майнінгу BTC.

З економічної точки зору, майнінг біткоїнів за допомогою факельного газу також є вигідним. Електроенергія – одна з найбільших витрат у процесі майнінгу, а використання факельного газу може забезпечити живлення за значно нижчою вартістю. Крім того, цей метод майнінгу дозволяє компаніям відновлювати частину коштів, пов'язаних з експлуатацією нафтогазових родовищ. Враховуючи складність майнінгу біткоїнів, що постійно зростає, оптимізація витрат є ключовим фактором успіху для майнерів, а використання факельного газу стає дедалі більш привабливим варіантом у цій галузі.

Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів
Обладнання для майнінгу біткоїнів, також відоме як майнінг-ферми, є обчислювальн...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що обговорювали на Всесвітньому економічному форумі

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який відбувся у 2023 році, йшлося про необхідність посилення регулювання та встановлення максимального контролю над цифровими активами. Спікери також висловлювали пропозиції щодо підтримки захисту навколишнього середовища та переходу на більш інноваційні та сприятливі для екології технології.

Хоча прямо це не було озвучено, втім загальний підтекст був проти алгоритму консенсусу Proof-of-Work, який традиційно зображується популярними ЗМІ як шкідливий для природної екосистеми, а його переваги порівняно з Proof-of-Stake та іншими альтернативами ігноруються.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023