Хакери допомогли відновити пароль до BTC-гаманця з $3 млн

Хакери допомогли відновити пароль до BTC-гаманця з $3 млн

Спеціалісти використали баг генератор «випадкових чисел» RoboForm, який допоміг створити пароль.

Двоє хакерів допомогли біткоїн-користувачеві віднайти втрачений пароль до гаманця, на якому зберігались 43,6 BTC, що еквівалентно майже $3 млн. Про це пише The Block.

Анонімний чоловік на ім'я Майкл створив гаманець десь у 2013 році, а потім використав генератор «випадкових чисел» RoboForm для створення унікального пароля. Майкл зберігав пароль у зашифрованому файлі, вирішивши не зберігати його в RoboForm з міркувань безпеки. Однак, коли зашифрований файл був пошкоджений, у Майкла більше не було 20-символьного пароля, необхідного для доступу до 43,6 BTC у гаманці.

У 2022 році Майкл звернувся за допомогою до хакера Джо Гранда, той своєю чергою попросив друга допомогти зі зломом програмного забезпечення RoboForm. Згодом спеціалісти з’ясували, що RoboFarm має вразливість у генераторі. Зокрема той прив'язував створений пароль до конкретної дати й часу на комп'ютері користувача. Цю проблему виправили у 2015 році, але баг можна було використати на відновлення пароля, створених до цього часу.

Хоча Майкл точно не пам'ятав, коли він створив свій пароль, хакери визначили, що їх клієнт перемістив біткоїн у свій гаманець 13 квітня 2013 року. Потім вони перевірили численні паролі, поки не знайшли правильний, який був створений 15 травня 2013 року.

За домовленістю частину біткоїнів Майкл передав хакерам, ще одну невелику партію він продав, тож тепер він володіє 30 BTC на суму близько $2 млн. Майкл розповів, що має намір утримувати свої біткоїни до тих пір, доки курс не досягне $100 000. Також він додав, що радий, що втратив доступ до свого гаманця, оскільки тривале зберігання BTC дозволило їм з часом зрости у ціні.

Як не загубити пароль до біткоїн-гаманця

Збереження пароля до біткоїн-гаманця є критично важливим для забезпечення безпеки активів користувачів. Найкращі практики включають використання надійного та складного пароля, який містить комбінацію літер, цифр та спеціальних символів. Важливо зберігати пароль в кількох захищених місцях: у фізичному (на папері або в металевому сейфі) і цифровому форматах (в зашифрованому менеджері паролів).

Рекомендується уникати зберігання пароля в незашифрованих файлах на комп'ютері або в хмарних сервісах. Також можна використовувати мнемонічну фразу (seed phrase), яка слугує резервною копією для відновлення доступу до гаманця.

Регулярні перевірки безпеки та оновлення паролів допоможуть мінімізувати ризики втрати доступу до ваших біткоїн-активів.

Що таке біткоїн-гаманці?
Що таке біткоїн-гаманці?
Біткоїн-гаманці – це апаратні продукти або програмне забезпечення, що працює на ...
Bitcoin Magazine 27 липня 2022

Біткоїни на сміттєзвалищі

Зауважимо, що відновити ключі до біткоїн-гаманців не завжди буває успішним. Наприклад британський інвестор Джеймс Хавеллс, який випадково викинув на звалище жорсткий диск із приватними ключами від 8000 BTC, намагається судитись з місцевою владою, яка забороняє тому проводити масштабні розкопки.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024