На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна

На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна

Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф.

Біткоїн-ентузіаст Дадван Юсуф 20 травня піднявся на гору Еверест і на висоті 8849 метрів встановив помаранчевий прапор з логотипом Біткоїна. Про це він написав у своєму пості в соцмережі X.

Юсуф сказав, що експедиція мала на меті привернути увагу до «глобальної нерівності в доступі до фінансової освіти». Підйом на вершину зайняв приблизно 50 днів, це дало йому час звикнути до розрідженого повітря.

«Я двічі падав і кілька разів ледь не загинув. Під час експедиції я ледь не втратив пальці через обмороження. Я багато чим завдячую своїм шерпам (місцеві провідники. – Ред.), які мені допомогли», - розповів Юсуф.

Чому біткоїнери намагаються підкорити Еверест

Біткоїнери намагаються підкорити Еверест як символічний жест, який відображає їхню рішучість, силу духу та прагнення до досягнення нових висот, подібно до того, як Біткоїн підкорює фінансові ринки. Це також є частиною маркетингових та PR-кампаній, що підвищують обізнаність про Біткоїн та його спільноту. Підкорення найвищої гори світу демонструє витривалість і сміливість, які є рисами, притаманними ентузіастам Біткоїна. Крім того, така експедиція привертає увагу засобів масової інформації та широкої громадськості, що сприяє популяризації Біткоїна та його філософії децентралізації та фінансової свободи.

Зазначимо, що багато альпіністів, які вперше потрапили на вершину Евересту, не були готові до таких суворих природних умов. Так, наприклад, 18 людей загинули під час спроби досягти максимального піка світу у 2023 році, багато хто також перебував в «зоні смерті», здійснюючи сходження на висоті понад 8000 метрів.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які ще гори підкорили біткоїнери

Окрім Евересту, прапори із Біткоїном і децентралізованим протоколом Nostr з’явилися на вершині гори Кіліманджаро. Там їх встановив користувач Квекс восени минулого року.

На такий крок він пішов, аби прорекламувати навчальний центр під назвою «Академія доказів роботи» (Proof-of-Work Academy), який він збирається відкрити в Танзанії, а також продемонструвати свою симпатію до децентралізованих протоколів.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024