В Індії суд відхилив петицію про регулювання Біткоїн-ринку

В Індії суд відхилив петицію про регулювання Біткоїн-ринку

Її подав засновник біткоїн-біржі, якого звинувачують у махінаціях із цифровими активами.

Верховний суд Індії відхилив петицію, в якій містилася вимога зобов'язати уряд і відповідні органи розробити рекомендації щодо регулювання торгівлі та майнінгу біткоїна та криптовалют. Про це повідомляє CoinDesk.

«Хоча петиція подана відповідно до статті 32 Конституції, очевидно, що її реальна мета – домогтися звільнення під заставу в справі, яка перебуває на розгляді стосовно заявника. Ми не можемо погодитися з таким перебігом подій», – йдеться у постанові.

Стаття 32 Конституції Індії дозволяє людині безпосередньо звернутися до вищої судової інстанції для захисту своїх основних прав. Як стало відомо, петицію подав Ману Прашант Віг, директор компанії Blue Fox Motion Picture Limited, яка нібито стоїть за централізованою біржею Tokenz Limited. Наразі він перебуває під вартою в суді за звинуваченням у «схилянні людей до інвестування у схему» в межах справи, порушеної економічним відділом поліції Делі. Понад 130 постраждалих жителів Індії заявили правоохоронцям про те, що були обдурені Вігом.

Регулювання в Індії

Резервний банк Індії (RBI) вважає біткоїн та криптовалюти аналогом азартних ігор і вимагає їх заборонити. Також центробанк вважає їх ненадійними через сильне коливання цін.

У 2020 році Верховний суд скасував повідомлення RBI від 2018 року, яке фактично забороняло банкам підтримувати чи брати участь у криптовалютних операціях, що дало життя галузі. Але 2022 року Індія запровадила жорсткі податки, які індустрія розцінила як «тіньову заборону». Платіжні процесори відключили місцеві біржі, а уряд вжив правозастосовних заходів щодо як мінімум 10 торгових майданчиків, унаслідок чого вони почали боротися за виживання.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Індія – лідер із прийняття біткоїна

Попри жорстку позицію влади, Індія посідає перше місце у світі за загальним прийняттям цифрових активів згідно з Індексом глобального прийняття криптовалют за 2023 рік, складеним компанією Chainalysis.

За обсягом транзакцій з використанням цифрових активів Індія вийшла на друге місце у світі після США. А за обсягами біржової пірингової торгівлі Індія посідає лише п'яте місце. Проте загалом країна вдало використовує свій технологічний та людський потенціалю

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024