Секрети успіху: чому Індія стала Біткоїн-країною

Секрети успіху: чому Індія стала Біткоїн-країною

Несподівано для багатьох Індія очолила світовий рейтинг з прийняття цифрових активів. Але яким чином цій країні вдалося досягти таких результатів?

Показники Індії

Індія посідає перше місце у світі за загальним прийняттям цифрових активів згідно з Індексом глобального прийняття криптовалют за 2023 рік, складеним компанією Chainalysis. При цьому минулого року Індія посідала четверту позицію у рейтингу (відразу після України).

Секрети успіху: чому Індія стала Біткоїн-країною
Індія: лідер з прийняття цифрових активів. Джерело: Chainalysis.

Індія є другою найбільшою країною у світі за обсягом транзакцій з біткоїнами та криптовалютами. У той час як США є беззаперечним центром активності й використання цифрових активів (в абсолютному вимірі), Індія з показником у понад $250 млрд обійшла Велику Британію, Німеччину, Канаду та інших великих гравців. Chainalysis прогнозує, що Індія й надалі посилюватиме свої позиції з використання цифрових активів.

Секрети успіху: чому Індія стала Біткоїн-країною
Країни за обсягом транзакцій з біткоїнами та криптовалютами. Джерело: Chainalysis.

Індія також лідирує за такими параметрами: цінність централізованого обслуговування, цінність роздрібного централізованого обслуговування, цінність DeFi та цінність роздрібних DeFi. Але за обсягами біржової пірингової торгівлі Індія посідає лише п’яту сходинку. Проте сумарно впевнено очолює цьогорічний рейтинг.

Чинники успіху

Виділяють декілька основних факторів, які забезпечили прогрес Індії у використанні біткоїна й криптовалют як порівняно з розвинутими країнами, так і тими, що розвиваються. Перший – це значна кількість молодого населення, орієнтованого на використання новітніх технологій. Нараз в Індії мешкає 1,4 млрд людей, а медіанний вік становить лише 28,5 років. Понад 70% населення активно користуються смартфонами та інтернетом, отже, мають базові навички для використання гаманців та застосунків для роботи з цифровими активами.

Другий – це велика зацікавленість у використанні надійного засобу заощадження в умовах знецінення фіатних грошей. Наразі інфляція в Індії коливається у межах 5-6% на рік, але протягом останнього десятиріччя вона декілька разів перевищувала й 10% на рік. Тому використання біткоїна як інноваційного засобу збереження вартості стає дедалі цікавішим для багатьох жителів Індії. Біткоїн також, на відміну від золота, може бути корисним й для мікротранзакцій завдяки протоколу другого рівня Lightning Network.

Третій – це розвиток технологічних стартапів. Сфера IT залишається однією з провідних в Індії через можливість ефективної інтеграції у глобальний економічний простір та отримання порівняно великих зарплат і додаткових винагород. Такі міста, як Бенґалуру, Ченнай та Гайдарабад стають новими технологічними центрами, і їх роль у національній економіці продовжуватиме зростати й у наступні роки.

Четвертий – все більше розуміння переваг біткоїна у плані фінансової інклюзії та міжнародних переказів. Використання BTC та криптовалют залишається повністю незалежним від банківської системи чи інших чинників. Звичайно, Біткоїн має додаткові переваги через максимальну децентралізацію та додаткові можливості у плані приватності й протидії цензурі.

Загалом Індія як в абсолютному вимірі (кількість транзакцій, користувачів, обсяги переказів), так і у відносному (частка біткоїнерів у загальному населенні) досить швидко зміцнює власні позиції. Тож вона може певною мірою слугувати рольовою моделлю для інших країн зі значним технологічним і людським потенціалом.

Проблеми Індії

Попри те, що Індія очолила світовий рейтинг від Chainalysis, не слід робити висновків щодо ідеального регуляторного середовища у країні. Як раз у цій сфері залишається чимало проблем. Попри нещодавні роз'яснення регуляторних органів, Індія оподатковує діяльність у сфері цифрових активів за дуже високою ставкою: 30% податок на прибуток і 1% податок на всі транзакції, так званий податок, що вираховується у джерела (TDS). Це означає, що біткоїн- та криптовалютні платформи повинні вираховувати суму TDS з балансів користувачів під час торгівлі.

Безумовно, такий значний податковий тиск змушуватиме резидентів Індії використовувати іноземні платформи й значною мірою уникати національних регуляторів. Ризики масштабного ухилення від сплати податків (особливо зважаючи на порівняно невисокі стандарти життя населення країни) зростають за таких умов дуже сильно.

Тому для того, щоб стати одним із центрів із залучення інвестицій у Біткоїн-індустрії та успішно створювати Біткоїн-хаби, Індії слід переглянути свою політику щодо оподаткування та регулювання галузі. Загальний консенсус полягає у тому, що ставки оподаткування у межах 5-10% ще можуть бути задовільними для більшості учасників ринку, а більший тиск вже змушуватиме їх розглядати доцільність перенесення діяльності в інші юрисдикції.

Підсумки

Індія стала новим глобальним лідером з прийняття біткоїна та криптовалют згідно з цьогорічним рейтингом від Chainalysis. За обсягом транзакцій з використанням цифрових активів Індія вийшла на друге місце у світі після США. А за обсягами біржової пірингової торгівлі Індія посідає лише п’яте місце. Проте, в цілому, країна вдало використовує свій технологічний і людський потенціал. Головна проблема полягає у дуже високих ставках оподаткування у 30% та загальному тиску на біткоїн-бізнес у країні. Тож як приватні, так і корпоративні учасники ринку матимуть додаткові стимули щодо зміни своєї юрисдикції найближчим чином.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024