Засновник Silk Road перебуває у в'язниці вже 10 років

Засновник Silk Road перебуває у в'язниці вже 10 років

Федеральний уряд і суди відмовляються переглянути покарання у вигляді довічного позбавлення волі для Росса Ульбріхта.

Росс Ульбріхт, засновник даркнет-маркетплейсу Silk Road, вже рівно 10 років перебуває у в’язниці. Він був засуджений до двох довічних термінів ув'язнення ще у 2013 році.

Сам Ульбріхт прокоментував цю дату наступним чином: «По одному року за кожен палець на обох руках. Сьогодні закінчується ціле десятиліття ув'язнення. Іноді я боюся, що решту життя проведу за бетонними стінами й замкненими дверима. Але мені більше нікого звинувачувати. Це мій неправильний вибір привів мене сюди. Все, що я можу зараз зробити, це молитися про милосердя».

Він передав свої думки через родину, оскільки у в'язниці він не має доступу до інтернету. В останні роки зі справою Silk Road були пов'язані значні конфіскації біткоїнів, зокрема вилучення $1 млрд у 2020 році та 50 676 BTC у 2021 році.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке Silk Road

Silk Road – це даркнет-маркетплейс, створений Россом Ульбріхтом у 2011 році, де користувачі могли здійснювати транзакції, використовуючи BTC. Платформа забезпечувала анонімність покупців і продавців, що зробило її дуже популярною. Серед іншого на Silk Road можна було придбати наркотичні засоби та інші речі, заборонені американським законодавством.

У 2013 році Ульбріхта заарештували й згодом засудили до двох довічних термінів ув'язнення за його роль в управлінні Silk Road. Згодом владою США було вилучено біткоїнів на мільярди доларів.

Позиція біткоїнерів

Більшість біткоїнерів вважають, що його покарання непропорційне його злочину, і переконані, що він має бути амністований або хоча б мати змогу уникнути довічного ув’язнення. У США регулярно проходять акції під гаслом «Звільніть Росса!».

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023