Засновник Silk Road перебуває у в'язниці вже 10 років

Засновник Silk Road перебуває у в'язниці вже 10 років

Федеральний уряд і суди відмовляються переглянути покарання у вигляді довічного позбавлення волі для Росса Ульбріхта.

Росс Ульбріхт, засновник даркнет-маркетплейсу Silk Road, вже рівно 10 років перебуває у в’язниці. Він був засуджений до двох довічних термінів ув'язнення ще у 2013 році.

Сам Ульбріхт прокоментував цю дату наступним чином: «По одному року за кожен палець на обох руках. Сьогодні закінчується ціле десятиліття ув'язнення. Іноді я боюся, що решту життя проведу за бетонними стінами й замкненими дверима. Але мені більше нікого звинувачувати. Це мій неправильний вибір привів мене сюди. Все, що я можу зараз зробити, це молитися про милосердя».

Він передав свої думки через родину, оскільки у в'язниці він не має доступу до інтернету. В останні роки зі справою Silk Road були пов'язані значні конфіскації біткоїнів, зокрема вилучення $1 млрд у 2020 році та 50 676 BTC у 2021 році.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке Silk Road

Silk Road – це даркнет-маркетплейс, створений Россом Ульбріхтом у 2011 році, де користувачі могли здійснювати транзакції, використовуючи BTC. Платформа забезпечувала анонімність покупців і продавців, що зробило її дуже популярною. Серед іншого на Silk Road можна було придбати наркотичні засоби та інші речі, заборонені американським законодавством.

У 2013 році Ульбріхта заарештували й згодом засудили до двох довічних термінів ув'язнення за його роль в управлінні Silk Road. Згодом владою США було вилучено біткоїнів на мільярди доларів.

Позиція біткоїнерів

Більшість біткоїнерів вважають, що його покарання непропорційне його злочину, і переконані, що він має бути амністований або хоча б мати змогу уникнути довічного ув’язнення. У США регулярно проходять акції під гаслом «Звільніть Росса!».

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024