Кеннеді-молодший та політичне визнання Біткоїна

Кеннеді-молодший та політичне визнання Біткоїна

Часи, коли політики ігнорували Біткоїн, схоже, минули назавжди. Майже всі нові лідери намагаються заручитися підтримкою біткоїнерів, адже вплив цієї групи постійно зростає.

Роберт Кеннеді-молодший: фаворит біткоїнерів

Останніми місяцями найбільших успіхів у розробці програми, що відображає інтереси власників BTC та інших учасників індустрії, досяг кандидат у президенти США від Демократичної партії Роберт Кеннеді-молодший, який є племінником одного з найпопулярніших президентів в історії – Джона Кеннеді.

У травні Кеннеді-молодший відвідав найбільшу Біткоїн-конференцію у світі Bitcoin 2023, що відбувалася у Маямі. Там він публічно висловив свою підтримку Біткоїну та Біткоїн-індустрії. Зокрема він зазначив, що права й інтереси всіх біткоїнерів мають бути захищені, і кожен повинен мати можливість використовувати повну ноду та не залежати від примх бюрократів.

Кеннеді-молодший та політичне визнання Біткоїна
Роберт Кеннеді-молодший на конференції Bitcoin 2023. Джерело: Bitcoin Magazine.

Згодом кандидат від Демократичної партії лише посилив свою позицію у цій сфері. Зокрема він інвестував $250 000 у BTC, що підтверджує його впевненість у майбутньому технології й глобальних цифрових грошей. А вже цього тижня зробив ще низку гучних заяв, що окреслюють принципово нові підходи до грошово-кредитної та фіскальної політики.

Він зазначив, що чинна фінансова система в США абсолютно нестабільна та неефективна у захисті населення від інфляції. Натомість долару необхідне забезпечення реальними активами, особливо дорогоцінними металами (золотом, сріблом, платиною тощо) й біткоїном. Фактично вперше у публічному політичному просторі біткоїн представляють як майбутній резервний актив для найбільшої економіки світу.

«Це будуть векселі, банкноти та облігації Казначейства США. Я планую почати з дуже-дуже малого – можливо, 1% випущених казначейських зобов'язань буде забезпечено твердою валютою: золотом, сріблом, платиною або біткоїнами. А потім, залежно від результатів, ми б щорічно збільшували цю частку», – пояснює Кеннеді-молодший.

Він також стверджує, що його план дозволить використовувати біткоїн задля того, щоб врятувати від колапсу американський долар. Абсолютно обмежена пропозиція біткоїна та поєднання його технологічних та економічних властивостей роблять його унікальним активом у сучасному світі.

Кандидат у президенти також пропонує скасувати податок на приріст капіталу для власників BTC. У такий спосіб американська юрисдикція може відновити свої лідерські позиції у контексті залучення капіталу від приватних і корпоративних інвесторів. США зможе кинути виклик і ефективно обійти Швейцарію, ОАЕ та країни Південно-Східної Азії, які досить ефективно залучають капітал останнім часом.

Інші кандидати та Біткоїн

Як це не дивно, але Роберт Кеннеді-молодший – далеко не єдиний кандидат у президенти США, який відкрито виступає на підтримку біткоїна та індустрії, що сформувалася навколо нього. Зокрема, кандидат від Республіканської партії, що представляє Маямі та штат Флориду, Рон ДеСантіс також заявляє про свою підтримку біткоїнерам. Він підкреслює, що кожен має повне право використовувати BTC, і держава не повинна створювати жодних перепон у цій сфері.

ДеСантіс також пропонував дозволити всім американцям за бажанням сплачувати податки у біткоїнах та адекватно визнати його юридичний статус на федеральному рівні (на його думку, Конгрес наразі вкрай неефективний у розробці правового поля для цифрових активів). До того ж цей кандидат від Республіканської партії відомий своєю критикою CBDC (цифрових валют центробанків) і навіть вводив регуляторні обмеження щодо їх можливого застосування у Флориді.

Кеннеді-молодший та політичне визнання Біткоїна
Кандидат-біткоїнер від Республіканської партії Рон ДеСантіс. Джерело: Wikimedia Commons.

Ще один кандидат від Республіканської партії Вівек Рамасвамі відкрито похвалив Біткоїн. Він зазначив, що актив не повинен вважатися цінним папером. В принципі, Комісія з цінних паперів та бірж США такої самої думки, адже біткоїн вже визнаний товаром. Рамасвамі також залучає донати від своїх прихильників у біткоїнах та час від часу звертає увагу на його переваги, особливо щодо обмеженої пропозиції та децентралізації.

Тож нове покоління політиків від обох провідних політичних партій США декларують свою підтримку біткоїнерам. У той самий час деякі кандидати (особливо ті, хто вже довгий час на політичній арені) все ще висловлюють скептичне ставлення до Біткоїна. Так, президент США Джо Байден робив заяви, що біткоїн не має фундаментальної цінності. Також за його сприяння у США розробляються законодавчі ініціативи проти майнінгу, спираючись на необ’єктивну інформацію щодо його впливу на екологію. Його опонент та експрезидент Дональд Трамп також стверджує, що не є прихильником Біткоїна і йому це все, за його словами, чомусь нагадує скам (Трамп, схоже, не відрізняє біткоїн від інших цифрових активів).

Що це означає

Станом на 2023 рік близько 20% американців володіють цифровими активами, серед яких безумовним лідером залишається біткоїн. Тому все більше політиків розуміють, що їхня спроможність залучити біткоїнерів до своїх прихильників може стати визначальною у результатах усієї кампанії. Зважаючи на те, що зростання ринку біткоїна відповідає патернам розповсюдження інтернету і поточний стан відповідає поширенню інтернету станом на 1998 рік, то ця тенденція може значно посилитися вже найближчим часом.

Безумовно, не всі політики щиро підтримують Біткоїн і розуміють усі його переваги над фіатною системою. Деякі з них просто намагаються отримати додаткові голоси, а їхня політика може відрізнятися від передвиборчих заяв. Але це не так важливо. Головне, що значення Біткоїна у суспільно-політичному житті зростає, а інтереси біткоїнерів визнаються на найвищому рівні. А, враховуючи стабільність, децентралізацію та стійкість до цензури, його мережа може стабільно розвиватися навіть за несприятливих умов. Тож незалежно від результатів виборів, Біткоїн все одно вийде переможцем.

Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024
Як центробанки створюють гроші Як центробанки створюють гроші Коли мова йде про створення нових грошей, більшість людей уявляє друкарський верстат. Проте це лише один, до того ж не найрозповсюдженіший спосіб. Розглянемо, як саме центробанки збільшують грошову масу і чому Біткоїн не має таких проблем. Дмитро Харьков 03 липня 2024