Як кіно робить Біткоїн популярним

Як кіно робить Біткоїн популярним

Кіномистецтво допомагає широкому загалу дізнатися про Біткоїн, його природу і те, як він впливає на сучасну економіку. Завдяки кінематографу Біткоїн перетворюється на історії, зрозумілі простим людям.

Біткоїн як символ фінансової революції проникає у світ кінематографа. З'являється все більше фільмів, присвячених цьому активу. Вони пропонують глядачам цікаві історії про BTC – як засновані на реальних подіях, так і вигадані сюжети. Представляємо вам вибір таких фільмів, які допоможуть з користю провести вечір.

Bitcoin: The End of Money as We Know It (2015)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: IMDb

Один із найвідоміших документальних фільмів про Біткоїн. Він досліджує його історію та потенційний вплив на фінансову систему. Картина показує BTC як альтернативу традиційним фіатним валютам і змушує замислитися про майбутнє фінансової системи.

Після цієї кінострічки її автор Торстен Хоффман випустив ще два фільми. 2020 року вийшла картина «Криптопія: біткоїн і майбутнє інтернету», що розповідає про екосистему Біткоїна і дозволяє зрозуміти сенс довгострокових інвестицій.

Ще один фільм із цієї серії – «Біткоїн: цифрове золото?» простежує еволюцію застосування грошей у суспільстві та закономірність розвитку BTC як цифрової інновації.

The Rise and Rise of Bitcoin (2014)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: IMDb

Цей фільм докладно розповідає про суть Біткоїна. У ньому з'являється історія програміста Деніела Мроса – одного з перших ентузіастів, який захопився BTC ще у 2011 році. У результаті він став одним із провідних діячів у цій сфері. Фільм проливає світло на ранні етапи розвитку Біткоїна та демонструє його важливість для фінансової індустрії.

Фільм «Зростання та підйом Біткоїна» вийшов у 2014 році, коли Біткоїн ще сприймався як порівняно нова концепція.

Deep Web (2015)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: Nerdgeist

Це документальний фільм, що ґрунтується на реальних подіях, пов'язаних з історією Silk Road – онлайн-ринку, на якому можна було купити заборонені товари та послуги. Фільм порушує питання про протиріччя, пов'язані з використанням біткоїна в незаконних операціях, та вплив на технології.

Фільм Алекса Вінтера про минуле, сьогодення та майбутнє даркнета. Він поговорив із журналістом The Wired Енді Грінбергом (який одним з перших опублікував матеріал про Silk Road), розробником Аміром Таакі й іншими експертами про філософію використання даркнета, анонімність і розвиток вільного інтернету. Закадровий голос належить акторові Кіану Рівзу.

Crypto (2019)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: IMDb

Це художній фільм, в якому біткоїн відіграє ключову роль в інтригуючому трилері про корупцію, шахрайство та технологічний прогрес. Фільм порушує питання про безпеку та непрозорість фінансової системи і долучає глядача до захоплюючої історії, де Біткоїн є невід'ємною частиною сюжету.

Молодий агент отримує завдання – розслідувати заплутаний клубок корупції та шахрайства у Нью-Йорку. У фільмі знявся відомий голлівудський актор Курт Рассел.

Banking on Bitcoin (2016)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: IMDb

Повнометражний документальний фільм Крістофера Каннуччарі висвітлює тему Біткоїна та пов'язаних з ним технологій: розповідає про історію створення цифрової валюти, її технічні засади та стрімкий розвиток.

Також стрічка фокусується на протистоянні нових технологій консервативним підвалинам минулого. Фільм «Банкінг на біткоїнах» може стати гарним поштовхом для вивчення BTC.

The Bitcoin Experiment (2016)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: amazon

Фільм є соціальним експериментом щодо легітимності BTC. Автори досліджували Скандинавію, щоб дізнатися, чи готова вона для Біткоїна. Фільм став їхнім своєрідним щоденником.

У ньому показано, як цифрова валюта забезпечить звичайній людині свободу від існуючих фінансових структур, і розказано про переваги цієї революційної технології.

Life on Bitcoin (2014)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: IMDb

Документальний фільм про те, чи можна прожити 100 днів, купуючи все необхідне за біткоїни, та повністю замінити ними кредитні картки й готівку. Одна сімейна пара зважилася на незвичайний експеримент. Протягом 100 днів вони мали прожити, розплачуючись лише BTC.

Подружжя має виявити винахідливість, переконуючи продавців приймати біткоїни. Картина наочно показала, наскільки рідко цифрові активи використовуються поза великими містами.

Searching For Satoshi: The Mysterious Disappearance of Bitcoin Creator (2023)

Як кіно робить Біткоїн популярним
Джерело: Getty Images

Новий документальний фільм, знятий компаніями Paul Kemp Productions і All3Media Internationa, змусить задуматися про загадкову фігуру Сатоші Накамото, яка стоїть за створенням Біткоїна. Стрічка також розповість глядачам про перші дні існування Біткоїна та про загадкове зникнення його таємничого засновника.

Описаний як «глобальна детективна історія», фільм досліджує загадкове зникнення Сатоші Накамото, прагнучи при цьому розгадати питання, пов'язані з його справжньою особистістю.

Біткоїн-кінофестиваль

Фільмів про Біткоїн стало так багато, що у Польщі вирішили присвятити цій темі цілий кінофестиваль. Захід відбувся у Варшаві з 24 по 26 березня 2023 року під назвою Bitcoin FilmFest. За цей час гості змогли подивитися вісім художніх та документальних фільмів, серед яких: «Таємниця Сатоші» (Satoshi mystery), «Вікенд капіталізму» (Weekend of capitalism), «Зв'язати, щоб розірвати зв'язок» (Bond to Unbind) – картина про Сальвадор і фільм «Людина Б» (The Human B) – розповідь про вплив Біткоїна на життя людей.

Підсумки

Фільми про Біткоїн – не лише розвага, а й важливий інструмент освіти та просвітництва. Вони привертають увагу до цієї інноваційної технології та надихають глядачів на подальше вивчення Біткоїна та його ролі у сучасному світі.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024