Як я привчала торговців у Португалії до Біткоїна

Як я привчала торговців у Португалії до Біткоїна

Уроки, винесені емігранткою-біткоїнером в Португалії, яка вирішила, що торговцям на її місцевому ринку потрібна мережа Lightning.

На півдні Португалії спостерігається розвиток Біткоїн-спільнот. На їхнє зміцнення та розширення спрямовано низку ініціатив, у тому числі зустрічі, навчальні групи, семінари. Крім того, нещодавно була створена група в Telegram для продавців, які хочуть продавати свої органічні товари за біткоїни, та клієнтів, які хочуть їх купити.

Якщо ви читали недавню статтю Капітана Сідда «Розмова з поселенцями: як нагодувати сім'ю та побудувати Біткоїн-спільноту в Португалії», то ви вже знайомі з ринком Моншик, де поселенці продають свої товари. Під час мого візиту туди мене осяяло, що біткоїн був би ідеальною валютою для місцевої однорангової торгівлі. Тоді ж я вирішила зробити все можливе, щоб дати продавцям помаранчеву пігулку та використати цей експериментальний досвід для поширення навчання Біткоїна на цій території.

Ринок почав формуватися під час карантину через COVID-19, коли правила у законослухняній Португалії були особливо суворими: маски у громадських місцях, заборона на скупчення людей тощо.

Волелюбна спільнота емігрантів у цьому регіоні була в жаху і не хотіла підкорятися вимогам. Для людей, які створили ринок, торговців та відвідувачів, присутність на ньому означала реалізувати своє основне право: право на торгівлю. Відбулися насичені перепалки між організаторами ринку та місцевою поліцією, але ринок переміг. Звичайно, у таких обставинах без готівки не обійтися, тому мати багато дрібних грошей у кишені було необхідністю як для продавців, так і для покупців.

В основному на ринку торгують харчовими продуктами, у тому числі тут можна знайти гірський мед, гриби, настоянки, м'ясо та яйця, але покупці також можуть вибрати одяг, прикраси ручної роботи, біовугільні печі, свічки та бронзові предмети домашнього вжитку. Ризикну припустити, що більшість транзакцій на ринку становлять менше ніж 20 євро – п'ять євро за горщик смачного меду, чотири за те, щоб розфарбувати обличчя вашої дитини або купити пару кольорових браслетів.

Платіжний рівень Lightning Network ідеально підходить для транзакцій такого розміру. Я з радістю написала до групи Telegram для продавців із запрошенням на безплатний освітній семінар про те, як здійснювати та приймати платежі Lightning за товари та послуги, що продаються на ринку та місцевими малими підприємствами. Цільовою групою були торговці, які можуть накопичувати на балансі біткоїни, як приватна особа кошти на ощадному рахунку.

«Спамер», – лаконічно обізвав мене один із членів групи. Живучи у своєму ідеальному світі я сподівалася, що моя пропозиція буде прийнята, – і була трохи не готова до дещо уїдливої реакції, яку вона насправді викликала. У групі з понад 1000 осіб взагалі відповіли лише кілька людей. З них близько половини були налаштовані підозріло, негативно, звинувачуючи мене у просуванні схеми Понці чи спекуляції. На щастя, інша половина написала, що хотіла б приєднатися та виявила справжній інтерес. Декілька місцевих біткоїнерів написали мені приватно, щоб сказати, що вони підтримують цю ініціативу.

Ще, як часто кажуть у спільноті, занадто рано.

Зрештою, зареєструвалися близько 12 людей: серед них торговці та місцеві власники малого бізнесу, а також чудова пара, яка приїхала зі Східної Європи та розглядає Португалію як можливе місце для еміграції.

Ми провели семінар у Моншику, гірському містечку в регіоні Алгарве, де зараз знаходиться відомий ринок. Місцеве кафе Velochique на центральній площі (яке не тільки пропонує відмінну каву та ланчі, але й здає в оренду велосипеди схильним до пригод відвідувачам – поки не приймає біткоїни, але є надія на майбутнє) щедро прийняло нас.

Як кажуть, навіть найпродуманіші плани можуть зазнати невдачі. Зрештою ніхто з ринкових торговців не прийшов – натомість нашою аудиторією були малі підприємства з цього району та гості з інших країн. Проте відтоді кілька торговців із ринку звернулися до нас із проханням про приватну зустріч, щоб ми могли обговорити ту саму тему. Я дуже рада виконувати це зобов'язання і продовжуватиму проводити ці зустрічі найближчими днями та тижнями.

Я довго і наполегливо думала про те, як представити Біткоїн. Зрештою, я вирішила коротко розповісти про нього як про ціннісну пропозицію, на відміну від нашої роздутої фіатної валюти. Це був момент, який знайшов особливий відгук у наших гостей зі Східної Європи, які повідомили, що за останні 12 місяців зростання цін на харчі становило 25%.

Ми перейшли до обговорення проблем, з якими стикаються торговці та малий бізнес. По-перше, добре було б скасувати комісії по кредитним карткам. Віддавати Mastercard частину вартості фруктів та овочів, які ми купуємо на ринку, здається дуже нелогічним як з погляду покупця, так і продавця. По-друге, що важливо для фінансової економіки, виникла потреба в модернізації видачі здачі, що дуже стресово на ринку.

Особисто для мене можливість пов'язати продавців з Біткоїн-спільнотою, а Біткоїн-спільноту з людьми, які виробляють товари, що становлять реальну цінність, є ключовим фактором в організації заходів такого роду. Ця взаємодія стане важливим аспектом у майбутньому для успіху Біткоїн-спільноти. Це буде мати позитивні наслідки для постачальників, які бажають отримати доступ до нової групи клієнтів. Це був останній пункт, який ми розглянули на зборах перед демонстрацією використання Lightning.

У цьому мені допомагав член сім'ї, і я раділа його підтримці. Як технічний експерт, він заздалегідь розповів мені, наскільки корисним вважає coinos.io, і ми разом вивчили його потенціал. Він дав коротке пояснення того, що таке гаманець і як легко використовувати Coinos. Учасники були особливо вражені тим, що на Coinos можна додати зображення профілю – ця функція ще недоступна в інших гаманцях Lightning, таких як Blue Wallet, і корисна для маркетингу малого бізнесу.

Як тільки всі створили обліковий запис Coinos (усі були вражені тим, наскільки це було просто і як мало особистої інформації вони мали розкрити для цього – не потрібно було ні адреси, ні дати народження, ні підтвердження місця проживання), ми змогли провести транзакцію усього за кілька хвилин. Я переслала одне євро зі свого гаманця сусідові зліва, який виставив мені рахунок. Ми пересилали євро один одному по черзі, щоб у всіх присутніх був досвід створення та оплати рахунку Lightning. Один учасник запитав, як робити транзакції з клієнтами в інших країнах, тому ми також спробували надіслати рахунок через Telegram. У майбутньому ми навчимо учасників переносити свої сатоші з Coinos на пристрій для холодного зберігання.

Всі присутні були дуже вражені тим, наскільки швидко та легко було здійснювати транзакції – схоже, до заходу вони вважали, що пояснення Біткоїна і Lightning буде технічним та важким для розуміння. Два власники малого бізнесу одразу вирішили приймати біткоїни.

Перед заходом я вирішила обмежити кількість учасників до 10, тому що з мого досвіду через більшу кількість учасників зустрічі стають менш інтерактивними. Декілька людей в останній момент повідомили, що не зможуть прийти, тому необхідно провести додаткові зустрічі. У найближчому майбутньому я допомагатиму приймати платежі в мережі Lightning різним торговцям на ринку, які виробляють чудові ароматичні свічки, натуральну косметику, досить якісну, щоб конкурувати з найкращими косметичними брендами (і за чверть ціни!), в'язані ковдри, одяг та аксесуари, вироби зі шкіри та органічні фрукти.

Після семінару жителі сусідніх сіл з місцевими фермерськими ринками також виявили певний інтерес, тому тепер ми із задоволенням підшукуємо місця для наступних зборів. Додаткові заходи заплановані на лютий та березень.

Після семінару я мала задоволення приєднатися до міжнародної групи біткоїнерів, які присвятили себе сприянню впровадженню Біткоїна шляхом навчання платіжної мережі Lightning. Я не надто вірю в прогнози, оскільки життя може зненацька підкинути неприємні сюрпризи, але я з обережністю дозволю собі припустити, що 2023 стане роком повсюдного впровадження Lighting, оскільки все більше і більше з нас присвячують свій час і енергію, щоб допомогти йому на його природному шляху до успіху.

Це гостьовий пост Холлі Янг, мешканки Португалії, яка керує мітапом Bitcoin Tribe Algarve. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024