Довготермінові інвестиції в BTC залишаються прибутковими

Довготермінові інвестиції в BTC залишаються прибутковими

Короткострокові збитки ведмежого ринку значно менші за попереднє зростання.

Реалізовані збитки власників BTC у 2022 році вдвічі менші (47%) за прибутки, що були отримані протягом бичачого ринку 2020-2021 років. Про це повідомляє Glassnode.

Через зниження фіатної вартості біткоїна протягом останнього року власники монет зазнали реалізованих збитків у розмірі $213 млрд. У той самий час реалізовані прибутки під час фази зростання 2020-2021 років склали $455 млрд. Таким чином, довгострокові інвестори продовжують отримувати прибутки.

Динаміка реалізованих прибутків та збитків. Джерело: Glassnode
Динаміка реалізованих прибутків та збитків. Джерело: Glassnode

Реалізовані збитки цієї фази залишаються вдвічі меншими за прибутки бичачого ринку. Така ж ситуація спостерігалася й під час попереднього циклу 2017-2019 років. Таким чином, фундаментальні показники демонструють наближення ринкової вартості BTC до локального мінімуму з високою ймовірністю розвороту тренду.

Що таке реалізовані прибутки/збитки

Реалізовані прибутки/збитки – це різниця між фіатною вартістю BTC на момент продажу та на момент купівлі відповідно. Якщо різниця додатна, то інвестор отримує прибуток, а якщо від’ємна – збиток.

Іншими показниками, що використовуються для аналізу є нереалізовані прибутки/збитки, що відповідають різниці між поточною ринковою ціною та вартістю на момент купівлі. Проте власник BTC не продає монети, а утримує їх. Тобто реалізовані прибутки/збитки не включають ходлерів, які взагалі не продають коїни. Отже, фактична прибутковість біткоїн-інвестицій є ще вищою.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Рекордні адреси

Кількість адрес із балансом в $1 млн знизилася зі 113 000 до 23 000 від початку року. Така динаміка значно корелює з фіатною вартістю BTC. Проте ціновий діапазон у $15 000-$20 000 є ключовим для значної кількості великих адрес, що пояснює значну волатильність цього показника останніми тижнями.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024