Біткоїн-освіта в Україні та світі

Біткоїн-освіта в Україні та світі

Біткоїн – це банк у кіберпросторі, керований непідкупним програмним забезпеченням, що пропонує глобальний, доступний, простий і безпечний спосіб керування власними коштами. Щоб оцінити унікальність Біткоїна необхідні знання про технологію роботи його мережі. Але де їх отримати?

Як працює Біткоїн? Що робить Біткоїн унікальним? Наскільки безпечні біткоїни, якими ви володієте? Наскільки анонімне використання Біткоїна? Які фактори впливають на вартість біткоїнів? Чи можна контролювати Біткоїн? Що може дати майбутнє з Біткоїном?

Все більше людей в Україні приваблює революційна технологія Біткоїна. Його децентралізована платіжна система є надзвичайно функціональною та орієнтованою на користувача. Все це гарантує повну незалежність від банків.

Кращі університети світу, серед яких Університет Каліфорнії (Берклі), Корнелльський університет та Стенфордський університет пропонують велику різноманітність програм з блокчейну, а також підтримують розвиток дослідницьких центрів та студентських клубів, діяльність яких присвячена мережі Біткоїна.

Навчальні програми про Біткоїн в Україні

Українські провідні виші також підхопили цю ініціативу і не залишилися осторонь впровадження навчальних програм з блокчейну та Біткоїна в освітній процес.

Зокрема, НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» проводить підготовку фахівців по роботі з інформаційними системами та технологіями, що передбачає вивчення блоку дисциплін, пов'язаних із блокчейном та розподіленими програмними системами. Студенти вивчають основи блокчейну, криптографії та криптоаналізу, а також смарт-контракти. Метою цього курсу - навчити студентів розуміти, як працює технологія блокчейн та які ідеї та інновації з неї випливають.

Нещодавно університет «Києво-Могилянська Академія» анонсував освітні програми про Біткоїн та блокчейн.

У Харківському національному університеті радіоелектроніки завдяки підтримці компанії Distributed Lab було відкрито блокчейн-лабораторію.

Але, як бачимо, в Україні на академічному рівні Біткоїн вивчається поки що факультативно. Тому для тих, хто прагне стати розробником блокчейну, BTC-трейдером, фінансовим аналітиком, дослідником, консультантом чи інвестором, пропонуємо звернути увагу на освітнє онлайн-середовище.

Онлайн-курси про Біткоїн

Зокрема йдеться про онлайн-курс «Біткоїн та криптовалюти» на платформі edX від Університету Каліфорнії (Берклі), розроблений викладачами провідного факультету комп'ютерних наук. Він забезпечує всебічний та поглиблений огляд фундаментальних концепцій цифрового простору з акцентом на Біткоїн.

Курс охоплює інформацію про основні властивості та призначення централізованої та децентралізованої валюти, глибоке розуміння мережі Біткоїна, включаючи ідентифікацію, транзакції, підписання та консенсус, механіку, що лежить в його основі (наприклад, криптографічні хеш-функції, Bitcoin Script, конфіденційність і схеми хеш-зобов'язань), а також знайомить з основами лібертаріанської ідеології та рухом шифропанків.

На курсі можна дізнатися про гаманці та принципи їх роботи, майнінг, транзакції, управління та різні способи взаємодії з мережею Біткоїна, а також про можливі мережеві атаки та шкідливі стратегії майнінгу. Крім цього, розглядаються ключові протокольні відмінності між Біткоїном та Ethereum.

Свою онлайн-програму навчання пропонує й Принстонський університет, який спільно з платформою Coursera проводять онлайн-курс «Біткоїн та криптовалютні технології». Цей курс передбачає вивчення концептуальних основ розробки безпечного програмного забезпечення для використання у блокчейн-мережі Біткоїна. Охочі навчатися на ньому дізнаються про те, як працює Біткоїн, як забезпечується анонімність його користувачів, чим відрізняється Біткоїн від криптовалют, які чинники визначають ціну біткоїна, чи можливе регулювання цієї індустрії, яке потенційне майбутнє Біткоїна та як інтегрувати ідеї Біткоїна у свої власні проєкти.

Серед навчальних програм, які є корисними для отримання освітньої інформації в галузі Біткоїна та підходять для всіх рівнів кваліфікації (від початкових курсів до матеріалів експертного рівня), також слід звернути увагу на онлайн-курси, запропоновані біржею Binance – Binance Academy та некомерційною освітньою організацією Академія Хана. Окремо слід виділити курси Saylor Academy, які напевно є зараз найкращими у цій сфері.

Це гостьова публікація Алли Домбровської, кандидата юридичних наук. Висловлені погляди є її власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023