Блок за блоком: як стійкість Біткоїна надихає мене за ґратами

Блок за блоком: як стійкість Біткоїна надихає мене за ґратами

«Через злети й падіння Silk Road, через невблаганні роки мого ув’язнення… Біткоїн рухається далі».

Сьогодні про Біткоїн говорять набагато більше, ніж коли мене посадили у в’язницю. 1 жовтня 2022 року почався десятий рік, відтоді як я замкнений у цій клітці. Прямо зараз, коли я беруся за перо, полуденне сонце пробивається крізь ґрати мого вікна, а з-під дверей моєї камери прослизають приглушені голоси інших в’язнів.

Протягом багатьох років я чув, як люди говорять усілякі речі про Біткоїн. Я чув, що «Біткоїн мертвий» і що «Біткоїн – це майбутнє». Я чув, що «Біткоїн шкідливий для навколишнього середовища» і що «Біткоїн звільнить нас». Але я помітив, що Біткоїн, здається, не хвилює, що ми про нього говоримо. Звичайно, я маю на увазі не біржу – вона, як і всі фінансові ринки, керується примхами людей. Я говорю про сам Біткоїн.

Біткоїн не має вух. Те, що ми говоримо, цього не змінює. За винятком катастрофи на рівні суспільства, Біткоїн продовжить додавати блок кожні десять хвилин, завжди. В цьому і вся суть. Попри всі злети та падіння з моменту народження Біткоїна понад 13 років тому, попри ажіотаж, попри скептиків, незважаючи ні на що, Біткоїн ніколи не похитнувся.

Я не можу сказати те саме про себе, але знову ж таки, я просто людина. Через кілька років після того, як з’явився Біткоїн, я зробив найбільшу помилку у своєму житті: створив Silk Road (анонімний маркетплейс). Звичайно, тоді я не знав, що це помилка. Я подумав, що це чудова ідея. Я думав, що використовую Біткоїн з користю і даю людям конфіденційність і свободу. Коли на торги були виставлені заборонені наркотики, я подумав, що це теж нормально, тому що вважав, що наркотики потрібно легалізувати. Неважливо, що вони були поза законом, а я ризикував усім, що мені було дорого.

Через пару років мене кинули у в'язницю за торгівлю наркотиками й дали два довічних ув'язнення без права на дострокове звільнення плюс 40 років. Мене неправдиво зобразили в засобах масової інформації як жорстокого наркобарона. Історія Silk Road була зведена до кліше про поліціянтів і грабіжників. Я більше ніж оступився, я досяг дна. Відтоді я тут.

Біткоїн навіть не похитнувся. Через злети й падіння Silk Road, через невблаганні роки мого ув’язнення, через конкуренцію та катастрофи Біткоїн рухається далі, блок за блоком, як годинник.

У міру просування Біткоїна, я намагався знову возз’єднатися зі світом за межами своєї клітки. Рік за роком моя родина, друзі, прихильники та я працювали над моєю свободою, щоб я міг отримати другий шанс у житті. Але я втомився. Я вигорів, я хочу, щоб цей кошмар закінчився, і я не знаю, чи він коли-небудь закінчиться, як би важко ми над цим не працювали.

До в’язниці я нічого не знав про важкі наркотики. Відтоді я був замкнений у камерах розміром 8 на 10 футів із довічними наркоманами на місяці поспіль. Я чув їхні історії й бачив, що з ними сталося. Я усвідомив, що, створюючи Silk Road, я зіграв певну роль у заподіянні шкоди багатьом життям. Я більше навіть не думаю про політику війни з наркотиками. Я просто знаю, що більше ніколи не зміг би пропагувати вживання наркотиків, легальних чи незаконних. Як би я міг, коли б сам ніколи їх не торкався? Як би я міг, коли був би нажаханий, дізнавшись, що хтось, кого я люблю, став залежним? Єдине, про що я буду думати, це про тих, кого я знаю, чиї життя були зруйновані.

Під час свого ув’язнення я пройшов через багато фаз: безнадії, страху, провини, прийняття, нудьги, гарячкового відчаю, і весь цей час Біткоїн рухався далі. Сьогодні мене надихає Біткоїн. Я буду рухатися далі день за днем, просто роблячи наступний крок знову і знову. Я буду продовжувати додавати наступний блок. Або я відновлю свою свободу, або в кінці свого життя я зможу озирнутися назад і сказати: «Принаймні я спробував».

Це гостьова публікація Росса Ульбрихта, засновника новаторського біткоїн-ринку Silk Road, який зараз відбуває подвійне довічне ув’язнення плюс ще 40 років у федеральній в’язниці. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися. Джонатан Гарнер 24 березня 2023
Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC про інновації, товари та хибні уявлення про регулювання біткоїна Комісарка CFTC Саммер Мерсіньєр обговорює неминучість інновацій та роз'яснює роль відомства в регулюванні біткоїна. Бекка Братчер 23 березня 2023
Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Втручання ФРС: програма термінового фінансування банків Баланс Федеральної резервної системи збільшився на $300 млрд за один тиждень, що викликало суперечки про те, чи можна кваліфікувати ці дії як кількісне пом'якшення. Сем Рул 23 березня 2023