Блок за блоком: як стійкість Біткоїна надихає мене за ґратами

Блок за блоком: як стійкість Біткоїна надихає мене за ґратами

«Через злети й падіння Silk Road, через невблаганні роки мого ув’язнення… Біткоїн рухається далі».

Сьогодні про Біткоїн говорять набагато більше, ніж коли мене посадили у в’язницю. 1 жовтня 2022 року почався десятий рік, відтоді як я замкнений у цій клітці. Прямо зараз, коли я беруся за перо, полуденне сонце пробивається крізь ґрати мого вікна, а з-під дверей моєї камери прослизають приглушені голоси інших в’язнів.

Протягом багатьох років я чув, як люди говорять усілякі речі про Біткоїн. Я чув, що «Біткоїн мертвий» і що «Біткоїн – це майбутнє». Я чув, що «Біткоїн шкідливий для навколишнього середовища» і що «Біткоїн звільнить нас». Але я помітив, що Біткоїн, здається, не хвилює, що ми про нього говоримо. Звичайно, я маю на увазі не біржу – вона, як і всі фінансові ринки, керується примхами людей. Я говорю про сам Біткоїн.

Біткоїн не має вух. Те, що ми говоримо, цього не змінює. За винятком катастрофи на рівні суспільства, Біткоїн продовжить додавати блок кожні десять хвилин, завжди. В цьому і вся суть. Попри всі злети та падіння з моменту народження Біткоїна понад 13 років тому, попри ажіотаж, попри скептиків, незважаючи ні на що, Біткоїн ніколи не похитнувся.

Я не можу сказати те саме про себе, але знову ж таки, я просто людина. Через кілька років після того, як з’явився Біткоїн, я зробив найбільшу помилку у своєму житті: створив Silk Road (анонімний маркетплейс). Звичайно, тоді я не знав, що це помилка. Я подумав, що це чудова ідея. Я думав, що використовую Біткоїн з користю і даю людям конфіденційність і свободу. Коли на торги були виставлені заборонені наркотики, я подумав, що це теж нормально, тому що вважав, що наркотики потрібно легалізувати. Неважливо, що вони були поза законом, а я ризикував усім, що мені було дорого.

Через пару років мене кинули у в'язницю за торгівлю наркотиками й дали два довічних ув'язнення без права на дострокове звільнення плюс 40 років. Мене неправдиво зобразили в засобах масової інформації як жорстокого наркобарона. Історія Silk Road була зведена до кліше про поліціянтів і грабіжників. Я більше ніж оступився, я досяг дна. Відтоді я тут.

Біткоїн навіть не похитнувся. Через злети й падіння Silk Road, через невблаганні роки мого ув’язнення, через конкуренцію та катастрофи Біткоїн рухається далі, блок за блоком, як годинник.

У міру просування Біткоїна, я намагався знову возз’єднатися зі світом за межами своєї клітки. Рік за роком моя родина, друзі, прихильники та я працювали над моєю свободою, щоб я міг отримати другий шанс у житті. Але я втомився. Я вигорів, я хочу, щоб цей кошмар закінчився, і я не знаю, чи він коли-небудь закінчиться, як би важко ми над цим не працювали.

До в’язниці я нічого не знав про важкі наркотики. Відтоді я був замкнений у камерах розміром 8 на 10 футів із довічними наркоманами на місяці поспіль. Я чув їхні історії й бачив, що з ними сталося. Я усвідомив, що, створюючи Silk Road, я зіграв певну роль у заподіянні шкоди багатьом життям. Я більше навіть не думаю про політику війни з наркотиками. Я просто знаю, що більше ніколи не зміг би пропагувати вживання наркотиків, легальних чи незаконних. Як би я міг, коли б сам ніколи їх не торкався? Як би я міг, коли був би нажаханий, дізнавшись, що хтось, кого я люблю, став залежним? Єдине, про що я буду думати, це про тих, кого я знаю, чиї життя були зруйновані.

Під час свого ув’язнення я пройшов через багато фаз: безнадії, страху, провини, прийняття, нудьги, гарячкового відчаю, і весь цей час Біткоїн рухався далі. Сьогодні мене надихає Біткоїн. Я буду рухатися далі день за днем, просто роблячи наступний крок знову і знову. Я буду продовжувати додавати наступний блок. Або я відновлю свою свободу, або в кінці свого життя я зможу озирнутися назад і сказати: «Принаймні я спробував».

Це гостьова публікація Росса Ульбрихта, засновника новаторського біткоїн-ринку Silk Road, який зараз відбуває подвійне довічне ув’язнення плюс ще 40 років у федеральній в’язниці. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Еволюція біткоїн-гаманців: від перших днів до сучасних рішень Короткий огляд того, як розвивалися біткоїн-гаманці. Ітан Рід 24 вересня 2023
Економічна реальність масштабування Економічна реальність масштабування Масштабувати Біткоїн не так просто, як змахнути чарівною паличкою – існують неминучі економічні реалії, з якими потрібно рахуватися, щоб досягти успіху. Майкл Матулеф 24 вересня 2023
Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Простір у блоці – це товар, який має високий попит на ринку, та безліч спільних рис із процесом джентрифікації на ринку нерухомості. Альберто Мера 23 вересня 2023