BitMEX зізналась у порушенні закону про банківську таємницю

BitMEX зізналась у порушенні закону про банківську таємницю

Біржа вимагатиме прискореного слухання по цій справі, адже мова йде про події 2015-2020 років.

Біржа BitMEX зізналась у тому, що з 2015 по 2020 рік порушувала федеральний закон США про банківську таємницю, а саме навмисне не підтримала і не впровадила програми боротьби з відмиванням грошей (AML) та «Знай свого клієнта» (KYC). Про це йдеться у заяві прокуратури Південного округу Нью-Йорка.

У правоохоронних органах зазначили, що торговий майданчик став інструментом для масштабних схем відмивання грошей та ухилення від санкцій, являючи собою серйозну загрозу цілісності фінансової системи. Крім того, BitMEX довгий час обслуговувала та залучала американських трейдерів, а також працювала через американські офіси. Тому компанія була зобов'язана була зареєструватися у CFTC, а також створити та підтримувати AML-програму.

Біржа зіткнулася з юридичними проблемами у 2022 році. Тоді прокуратура вимагала засудити колишнього керівника відділу розвитку Грегорі Двайєра до року в'язниці за порушення закону США про банківську таємницю. Крім того, один із засновників BitMEX Артур Хейс отримав шість місяців домашнього арешту після визнання вини.

Що робитиме BitMEX

Біржа BitMEX назвала порушення закону про банківську таємницю в США «старою новиною» від 2020 року. Компанія оголосила про плани вимагати прискореного слухання щодо винесення вироку, зазначивши, що жодних додаткових звинувачень не буде висунуто.

У відповідь на звинувачення BitMEX заявила, що її засновники Артур Хейс і Бенджамін Дело вже визнали свою провину в порушенні й сплатили штрафи у 2022 році.

Тоді засновники BitMEX визнали, що «навмисно не створили, не впровадили та не підтримували програму протидії відмиванню грошей» на своїй біржі. Результатом судового розгляду стало впровадження системи верифікації для запобігання використанню BitMEX громадянами США.

І Хейс, і Дело погодилися виплатити по $10 млн штрафів за порушення законодавства. В результаті, біржа не очікує подальших штрафів від Міністерства юстиції США.

«Ми прийняли звинувачення, будемо домагатися прискореного слухання щодо винесення вироку і стверджуємо, що подальші штрафи не повинні накладатися, враховуючи значні суми, вже виплачені нашими засновниками за звинуваченнями, висунутими проти них, і за нашими угодами з CFTC і FinCEN у 2021 році», - йдеться у заяві біржі.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Застереження ФБР

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США у квітні закликало американців співпрацювати лише з зареєстрованими біткоїн-компаніями, що дотримуються правил AML. ФБР заявляє, що недотримання цих вимог може призвести до фінансових збоїв під час правоохоронних заходів, особливо якщо кошти будуть змішані з незаконно отриманими грошима.

У попередженні пояснюється, що сервіси, які свідомо сприяють незаконним транзакціям або порушують федеральне законодавство, підлягають розслідуванню правоохоронними органами, і що особи, які користуються такими сервісами, можуть втратити доступ до своїх коштів.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024