BTC-трейдери все менше торгують у вихідні

BTC-трейдери все менше торгують у вихідні

На зниження показників міг вплинути запуск спотових біткоїн-ETF.

У 2024 році обсяг торгів біткоїном у вихідні дні впав до 16% – найнижчого рівня за всю історію існування головного цифрового активу. Про це йдеться у звіті компанії Kaiko.

Однією з особливостей цифрових валют є те, що, на відміну від акцій, вони торгуються протягом усього дня і навіть у суботу та неділю. У минулому торгівля біткоїнами була відома своїми «дикими вихідними», у цей час курс зазнавав значних цінових коливань.

Зокрема, найвищий пік біткоїн-торгівлі на вихідних був зафіксований у 2019 році й склав 28%. Але з того часу показник знизився на 12 п. п.

BTC-трейдери все менше торгують у вихідні
Статистика біткоїн-трейдингу на вихідних. Джерело: Kaiko.

Які причини падіння обсягів

У звіті визначено кілька факторів, що сприяли зниженню, в тому числі запуск спотових біткоїн-ETF. У той час як біткоїн-ринки доступні в будь-який час, торгівля ETF відбувається лише тоді, коли працює фондовий ринок.

«Щоб якомога точніше відображати базову ціну, купівля та продаж біткоїнів мають відбуватися під час вікна фіксингу між 15:00 та 16:00 за нью-йоркським часом (22:00 та 23:00 за київським часом)», - йдеться у звіті Kaiko.

З моменту запуску спотових біткоїн-ETF це вікно стало другим за популярністю часом для торгівлі біткоїнами, а ефект спостерігається лише в будні дні.

Ще одним фактором зниження обсягу торгів може бути закриття дружніх до BTC банків.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Вплив ходлерів

На зниження обсягу торгів також може впливати те, що довгострокові власники біткоїна залишаються лояльними до головного цифрового активу і не поспішають продавати BTC.

Згідно з аналітичними даними за червень, ходлери продовжують утримувати власні позиції, а їхні нереалізовані прибутки сягнули 120%. Також останні настрої на ринку вказують на фазу консолідації, а не панічного розпродажу серед інвесторів.

Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Біткоїн дорожчає після замаху на Трампа Попри інцидент, кандидат на посаду президента США таки виступить на конференції Bitcoin 2024. Володимир Гришенко 15 липня 2024
BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів BTC-гаманець уряду Німеччини спорожнів Багато років на балансі країни зберігалися 50 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 15 липня 2024
Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Кити скористалися падінням ринку та придбали біткоїнів на $4,3 млрд Великі власники BTC поповнюють резерви найшвидшими темпами з квітня 2023 року. Володимир Гришенко 15 липня 2024