Майнери не встигають задовольнити попит ETF

Майнери не встигають задовольнити попит ETF

Дефіцит біткоїнів на ринку стрімко зростає, що створює передумови для зростання курсу активу.

Спотові біткоїн-ETF поглинули двомісячний обсяг видобутку біткоїнів протягом лише одного тижня. Про це повідомляє аналітичний сервіс HODL15 Capital.

11 спотових ETF придбали близько 25 729 BTC протягом тижня, забезпечивши приплив капіталу у розмірі $1,83 млрд. Це приблизно у вісім разів більше, ніж 3150 BTC, видобутих за той самий час.

Майнери не встигають задовольнити попит ETF
Динаміка надходжень у спотові біткоїн-ETF. Джерело: HODL15 Capital.

До того ж попит з боку ETF минулого тижня став другим найбільшим показником за весь час з моменту запуску цих інструментів SEC у січні цього року. Рекордний приплив був зафіксований у середині березня, коли біткоїн і оновив свій історичний максимум у $73 700.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Загальні резерви ETF

Сукупні резерви американських ETF напередодні вперше перевищили 1 млн BTC. Наразі це еквівалентно $70 млрд. Єдиним фондом, який зафіксував чистий відтік капіталу за цей час, став фонд компанії Grayscale, що втратив $18 млрд.

Проте останнім часом навіть GBTC демонструє позитивну динаміку. Експерти очікують на те, що приплив капіталу в спотові фонди пришвидшиться найближчими місяцями через попит інституційних інвесторів та лібералізацію монетарної політики центробанків.

Лідерство BlackRock

Наприкінці травня на ринку спотових біткоїн-ETF з’явився новий лідер – компанія з управління активами BlackRock. Загальні резерви біржового фонду BlackRock сягнули 288 671 BTC. Такі показники більш ніж на 1000 монет перевищують резерви Grayscale, який залишався незмінним лідером від самого запуску спотових біржових фондів у січні цього року. До трійки лідерів також входить фонд FBTC від Fidelity.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024