BlackRock захопив лідерство серед біржових біткоїн-фондів

BlackRock захопив лідерство серед біржових біткоїн-фондів

Аналітики очікують на зростання попиту на біткоїн внаслідок таких змін.

Біржовий фонд BlackRock накопичив понад 288 000 BTC та обійшов за резервами інший фонд – Grayscale. Про це свідчать дані SoSoValue.

Загальні резерви біржового фонду BlackRock станом на 28 травня сягнули 288 671 BTC. Такі показники більш ніж на 1000 монет перевищують резерви Grayscale, який залишався незмінним лідером від самого запуску спотових біржових фондів у січні цього року.

BlackRock захопив лідерство серед біржових біткоїн-фондів
Динаміка резервів біткоїн-фондів. Джерело: K33 Research.

Протягом останніх чотирьох місяців відбувався сталий відтік капіталу з фонду Grayscale. Основною причиною такої динаміки була надто висока комісія у 1,5%, що у декілька разів перевищувала умови конкурентів.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Вплив біржових фондів на ринок біткоїна

Біржові фонди створили оптимальні умови для інвестування у цифровий актив для традиційних і консервативних інвесторів. Загальні резерви американських фондів перевищили 800 000 BTC, а світових – 1 млн BTC за підсумками перших чотирьох місяців цього року.

Приплив капіталу з боку інституційних інвесторів забезпечив зростання курсу біткоїна з $45 000 до $68 000 станом на кінець травня. Експерти очікують, що ETF й надалі відіграватимуть ключову роль цього бичачого циклу.

Приплив капіталу до ETF

Минулого тижня американські спотові біржові біткоїн-фонди зафіксували чистий приплив коштів дев'ятий торговий день поспіль обсягом $107,9 млн. Це найдовша серія надходжень у спотові біткоїн-ETF з середини березня.

Лідером із залучення коштів став фонд IBIT від BlackRock з показником у $89 млн, за ним слідує FBTC від Fidelity, який залучив $19 млн. Спотовий біткоїн-фонд VanEck повідомив про чистий приплив у $10 млн. Біткоїн-фонди Ark Invest і 21Shares, а також ETF Invesco і Galaxy Digital зафіксували щоденні чисті надходження у розмірі $2 млн.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024