Біткоїнер очолив інвестиційного гіганта Vanguard

Біткоїнер очолив інвестиційного гіганта Vanguard

Проте у своїх заявах компанія не висловлює готовності вкладати капітал у головний цифровий актив.

Новим генеральним директором інвестиційної компанії Vanguard став Салім Рамджі, колишній топменеджер корпорації BlackRock, відомий своєю підтримкою Біткоїна і технології блокчейн. Про це повідомляється в офіційному пресрелізі компанії.

Під час роботи у BlackRock Рамджі контролював запуск спотового біржового фонду (ETF), що викликало припущення про потенційні зміни у стратегії Vanguard. Такі аналітики, як Джеймс Сейффарт та Ерік Балчунас з Bloomberg, коментували можливість зміни політики компанії.

Проте Сейффарт залишається скептичним щодо запуску власного біткоїн-ETF Vanguard у найближчій перспективі. У офіційних заявах менеджмент компанії продовжує виступати проти біржових інструментів на основі головного цифрового активу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Зміни у керівництві Vanguard

Наприкінці лютого було оголошено про відставку колишнього генерального директора Vanguard Тіма Баклі. Це відбулося на тлі невдоволення клієнтів через відмову компанії запустити спотові біткоїн-ETF.

Натомість Рамджі, який покинув BlackRock у пошуках нових кар’єрних можливостей, відіграв важливу роль у запуску iShares Bitcoin Trust. Його досвід роботи як глобального керівника iShares та індексних інвестицій BlackRock може вплинути на майбутні стратегії Vanguard.

Блокування доступу до ETF

Криза Vanguard розпочалася у січні цього року після того, як компанія несподівано закрила доступ до спотових біткоїн-ETF для своїх клієнтів. Така політика обурила значну кількість інвесторів. Частина з них переказала кошти до інших інвестиційних компаній, зокрема Fidelity Investments. А вже згодом проблеми призвели до зміни у топменеджменті Vanguard.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024