Хакери вкрали у BTC-трейдера $70 млн

Хакери вкрали у BTC-трейдера $70 млн

Злочинці спустошили гаманець жертви на біржі Coinbase.

Біткоїн-трейдер втратив близько $70 млн через шахрайство з так званим «отруєнням адрес». Про це повідомляє Forbes India.

Внаслідок дії хакерів, з гаманця жертви на біткоїн-біржі Coinbase зникло приблизно 97% коштів. Залишилось на ньому трохи більше ніж $1,6 млн. Повідомляється, що публічний характер технології блокчейн дозволяє шахраям відносно легко знаходити адреси своїх жертв.

Що таке «отруєння адрес»

Техніка шахрайства з «отруєнням адрес» (address poisoning) полягає у створенні адрес, які лише на один символ відрізняються від реальних адрес користувачів. Шахраї використовують цей метод для введення в оману користувачів, які можуть випадково скопіювати та вставити неправильну адресу при виконанні транзакцій.

Оскільки біткоїн-транзакції є незворотними, кошти, відправлені на неправильну адресу, не можуть бути повернуті. Це робить «отруєння адрес» ефективним способом шахрайства. Шахраї часто вставляють такі адреси у форуми, соціальні мережі або ж надсилають їх через фішингові електронні листи, сподіваючись, що користувачі не помітять маленької різниці в адресах перед тим, як відправити кошти.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Жертва хакерів – біткоїн-розробник

Зауважимо, що від рук хакерві страждають не лише необізнані новачки, а й біткоїн-розробники. 31 грудня 2022 року хакери викрали 216 BTC з гаманця Люка Дашжра.

Після викрадення хакери використали міксер CoinJoin для приховування адрес і кінцевих отримувачів викрадених монет. Згідно з курсом на той час, загальна сума викрадених коштів становила $3,6 млн.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024