Роджера Вера заарештували через несплату податків

Роджера Вера заарештували через несплату податків

Бізнесмен надав неправдиву інформацію щодо того, скільки біткоїнів йому належить.

Відомий інвестор та бізнесмен Роджер Вер був заарештований в Іспанії на підставі кримінальних звинувачень з боку Міністерства юстиції США в ухиленні від сплати податків та поданні неправдивих податкових декларацій. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

В обвинувальному висновку стверджується, що Вер, який раніше мешкав у Санта-Кларі, штат Каліфорнія, володів і керував компаніями MemoryDealers.com Inc. та Agilestar.com Inc., які займалися продажем комп'ютерного та мережевого обладнання. Починаючи з 2011 року, Вер нібито почав купувати біткоїни для себе і своїх компаній, накопичивши до 2014 року значну суму - близько 131 000 BTC вартістю на той час приблизно $240 млн.

У 2014 році Вер отримав громадянство острівної країни Сент-Кітс і Невіс і незабаром після цього відмовився від громадянства США в рамках процесу, відомого як експатріація. Внаслідок цього він потрапив під дію податкового законодавства США, в тому числі був зобов'язаний звітувати про приріст капіталу від продажу своїх активів по всьому світу, включаючи біткоїни, і сплачувати відповідний податок.

В обвинувальному акті стверджується, що Вер надав неправдиву або оманливу інформацію юридичній фірмі та оцінювачу, приховуючи справжню кількість біткоїнів, що належали йому та його компаніям. Це призвело до підготовки та подання неправдивих податкових декларацій, які значно занизили вартість компаній та їхніх біткоїн-активів.

До 2017 року компанії Вера все ще володіли приблизно 70 000 біткоїнів, які він нібито продав на криптовалютних біржах. Попри те, що на той час Вер не був громадянином США, він все ще був юридично зобов'язаний звітувати перед податковою службою та сплачувати певні податки, чого він нібито не зробив, завдавши збитків Сполученим Штатам на суму понад $48 млн, йдеться в обвинувальному висновку.

Хто такий Роджер Вер

Роджер Вер став відомий як один з перших інвесторів у біткоїн, через що отримав прізвисько Біткоїн-Ісус. Проте його шляхи з біткоїнерами розійшлись, коли він у серпні 2017 року підтримав форк Біткоїна – Bitcoin Cash.

Свого часу Роджер Вер також підтримував австралійського бізнесмена Крейга Райта, який називав себе істинним творцем Біткоїна Сатоші Накамото. Проте між ними у 2018 році виник конфлікт через кодову імплементацію протоколу: Вер був за традиційну версію Bitcoin ABC, а Райт представив альтернативу — Bitcoin SV. Протистояння завершилося хардфорком Bitcoin Cash.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Кого ще арештували

Нещодавно також були заарештовані засновники орієнтованого на конфіденційність біткоїн-гаманця Samourai Wallet Кеонн Родрігес і Вільям Лонерган Гілл. Мін’юст США їх звинуватив у відмиванні грошей і веденні неліцензійного бізнесу з переказу грошей.

Після останнього засідання суду Родрігес вийшов на волю під заставу в $1 млн.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024