МВФ продовжує тиснути на Сальвадор через біткоїн

МВФ продовжує тиснути на Сальвадор через біткоїн

У фонді кажуть, що законодавство країни не дозволяє отримати їй зовнішній кредит на $1,4 млрд.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає внести зміни до законодавства Сальвадору, заради кредитної лінії в розмірі $1,4 млрд. Насамперед Сальвадор має відмовитись від біткоїна, повідомляє Infobae.

Сальвадор увійшов в історію у 2021 році, прийнявши біткоїн як законний платіжний засіб. Відтоді країна зробила велику ставку на цей актив, створивши резерви у BTC, видобуваючи біткоїни та запускаючи відповідні освітні ініціативи.

Однак МВФ виступив проти закону про біткоїн на тлі кредитних переговорів з Сальвадором, який потребує фінансування для сплати боргів та зобов'язань. Переговори зайшли в глухий кут майже на два роки через заклики МВФ обмежити сферу застосування біткоїна в країні.

За словами директорки з комунікацій МВФ Джулі Козак, «ризики» біткоїна залишаються ключовим питанням у переговорах з Сальвадором. Раніше фонд вже висловлював занепокоєння щодо фінансової цілісності та стабільності цього активу.

Кредитний глухий кут МВФ ставить Сальвадор у скрутне фінансове становище. Прив'язуючи доступ до кредиту до змін у законодавстві Сальвадору про біткоїн, МВФ здійснює свій вплив на країну. Але Букеле, схоже, не бажає відмовлятися від Біткоїна.

Це протистояння ілюструє потенціал Біткоїна для зміни глобальних фінансів. Попри ризик для Сальвадору в короткостроковій перспективі, ставка Букеле на Біткоїн може принести дивіденди в довгостроковій перспективі.

Позиція Сальвадору

Сальвадор продовжує купувати по одному біткоїну на день і робитиме це доти, доки він стане «недоступним для придбання за фіатну валюту». Спочатку влада купувала монети лише час від часу, а з грудня 2022 року – щодня. Про це розповів президент Наїб Букеле невдовзі після того, як вдруге очолив країну.

У свій другий президентський термін він планує продовжити дотримуватися Біткоїн-стратегії. Також уряд країни вдало протистоїть тиску міжнародних фінансових інститутів, зокрема, Міжнародного валютного фонду та Світового банку, які спонукають його відмовитися від активного використання біткоїна.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще з урядів купує біткоїни

Біткоїн-блогери минулого тижня помітили, що один з урядів таємно купив близько 59 000 біткоїнів.

Біткоїн-радник президента Сальвадору Макс Кайзер припустив, що мова може йти про Абу-Дабі.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024