ФБР допитало Біткоїн-розробників

ФБР допитало Біткоїн-розробників

Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра.

Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) провело допити Біткоїн-розробників в межах справи щодо викрадення 216 BTC в іншого розробника Люка Дашжра. Про це повідомив співзасновник некомерційної організації Brink Майк Шмідт, пише The Block.

«В рамках розслідування заяви Люка Дашжра про крадіжку його біткоїнів я отримав повістку від ФБР з вимогою надати інформацію про учасників заходу CoreDev в Атланті в жовтні 2022 року за кілька днів до TABConf 2022. Мені юридично порадили співпрацювати», – повідомив Шмідт.

Співзасновник Brink повідомив розробників, що надав ФБР їхні імена та прізвища, імена користувачів GitHub і адреси електронної пошти. Шмідт також повідомив, що ФБР вимагало від нього не розголошувати інформацію про повістку в суд протягом року, і цей термін щойно закінчився.

«Я не маю жодних подробиць про розслідування або про те, чи була ця повістка пов'язана з конкретним підозрюваним або загальним збором інформації в межах розслідування», - розповів Шмідт, а також додав, що відтоді більше не контактував з ФБР.

Викрадення біткоїнів

31 грудня 2022 року хакери викрали 216 BTC з гаманця Біткоїн-розробника Люка Дашжра. За його словами, невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа.

Згідно з даними блокчейну, після викрадення хакери використали міксер CoinJoin для приховування адрес і кінцевих отримувачів викрадених монет. Згідно з курсом на той час, загальна сума викрадених коштів становила $3,6 млн.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Хто ще став жертвою хакерів

У лютому 2024 року децентралізована біржа FixedFloat зазнала хакерської атаки, внаслідок чого втратила 409 BTC (понад $21 млн за курсом на той час) і $5 млн в інших цифрових активах. Представники торговельного майданчика офіційно підтвердили факт зламу.

Яким чином зловмисники змогли вчинити злочин, представники біржі не повідомили.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024