Найбільша біткоїн-біржа Таїланду готується до IPO

Найбільша біткоїн-біржа Таїланду готується до IPO

Bitkub планує стати публічною компанією у 2025 році.

Bitkub Capital Group Holdings, материнська компанія найбільшої у Таїланді біткоїн-біржі, готується до первинного публічного розміщення акцій (IPO). Про це повідомляє Bloomberg.

Bitkub планує вийти на Фондову біржу Таїланду (SET) у 2025 році, з цією метою вона наймає фінансових консультантів. Майбутній публічний лістинг покликаний залучити новий капітал і підвищити престиж Bitkub.

Крім найму консультантів, Bitkub зараз активно розширює штат, попри скорочення чисельності персоналу на 6% у 2022–2023 роках.

За словами генерального директора компанії Джіраюта Срупсрісопи, до 2025 року тайська біржа планує залучити 1000 співробітників, суттєво збільшивши штат із нинішніх 2000 осіб.

Про плани провести IPO у Таїланді Bitkub повідомив у листі акціонерам ще 2023 року, проте не вказав конкретних термінів.

Біткоїн-біржі Таїланду

Bitkub, розташована в Бангкоку, є найбільшою біржею в Таїланді, що займає 77% частки ринку станом на кінець 2023 року. Щоденний обсяг торгів на біржі становить близько $30 млн.

Серед інших великих таїландських криптобірж – Upbit, запущена у 2021 році, а також Bitazza та Zipmex. Проте Zipmex призупинила торговельну діяльність у листопаді 2023 року після репресій з боку місцевих регуляторів.

Останніми роками Таїланд став великим гравцем у сфері цифрових валют. За даними статистичних агенцій, станом на 2023 рік у країні налічувалося понад 13 млн власників біткоїнів та криптовалют, що становило приблизно 18% від загальної чисельності населення. Прогнозується, що 2028 року ця цифра досягне 17,7 млн користувачів.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

М'яке регулювання

Варто зауважити, що влада Таїланду не заважає розвиватися Біткоїн-індустрії. Зокрема, місцеві регулятори у 2024 році звільнили торгівлю біткоїнами та криптовалютами від сплати податку на додану вартість (ПДВ).

Міністерство фінансів має намір стимулювати просування цифрових активів як альтернативний інструмент залучення капіталу. В уряді вважають, що це рішення підтримає зростання біткоїн-індустрії та надасть імпульсу економіці.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024