Найбільша біткоїн-біржа Таїланду готується до IPO

Найбільша біткоїн-біржа Таїланду готується до IPO

Bitkub планує стати публічною компанією у 2025 році.

Bitkub Capital Group Holdings, материнська компанія найбільшої у Таїланді біткоїн-біржі, готується до первинного публічного розміщення акцій (IPO). Про це повідомляє Bloomberg.

Bitkub планує вийти на Фондову біржу Таїланду (SET) у 2025 році, з цією метою вона наймає фінансових консультантів. Майбутній публічний лістинг покликаний залучити новий капітал і підвищити престиж Bitkub.

Крім найму консультантів, Bitkub зараз активно розширює штат, попри скорочення чисельності персоналу на 6% у 2022–2023 роках.

За словами генерального директора компанії Джіраюта Срупсрісопи, до 2025 року тайська біржа планує залучити 1000 співробітників, суттєво збільшивши штат із нинішніх 2000 осіб.

Про плани провести IPO у Таїланді Bitkub повідомив у листі акціонерам ще 2023 року, проте не вказав конкретних термінів.

Біткоїн-біржі Таїланду

Bitkub, розташована в Бангкоку, є найбільшою біржею в Таїланді, що займає 77% частки ринку станом на кінець 2023 року. Щоденний обсяг торгів на біржі становить близько $30 млн.

Серед інших великих таїландських криптобірж – Upbit, запущена у 2021 році, а також Bitazza та Zipmex. Проте Zipmex призупинила торговельну діяльність у листопаді 2023 року після репресій з боку місцевих регуляторів.

Останніми роками Таїланд став великим гравцем у сфері цифрових валют. За даними статистичних агенцій, станом на 2023 рік у країні налічувалося понад 13 млн власників біткоїнів та криптовалют, що становило приблизно 18% від загальної чисельності населення. Прогнозується, що 2028 року ця цифра досягне 17,7 млн користувачів.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

М'яке регулювання

Варто зауважити, що влада Таїланду не заважає розвиватися Біткоїн-індустрії. Зокрема, місцеві регулятори у 2024 році звільнили торгівлю біткоїнами та криптовалютами від сплати податку на додану вартість (ПДВ).

Міністерство фінансів має намір стимулювати просування цифрових активів як альтернативний інструмент залучення капіталу. В уряді вважають, що це рішення підтримає зростання біткоїн-індустрії та надасть імпульсу економіці.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024