У Grayscale визначили стадію ринку біткоїна

У Grayscale визначили стадію ринку біткоїна

Відповідних висновків експерти дійшли, спираючись на історичні індикатори.

Ринок біткоїна на даний час перебуває в середині бичачого циклу. Відповідний звіт надала компанія Grayscale, який вона зробила, спираючись на історичні індикатори, підкріплені поєднанням фундаментальних і технічних факторів.

Визначити початок «бичачих бігів» непросто, якщо не брати до уваги того факту, що ціна BTC часто досягала піку через 8–11 місяців після халвінгу. Аналітики Grayscale у своєму нещодавньому звіті визначили ключові елементи бичачого ринку.

Згідно зі звітом, бичачі ринки криптовалют раніше починалися зі сплеску домінування біткоїна.

«Ця тенденція підкреслює роль біткоїна як випереджувального індикатора для ширшого криптовалютного ринку», – йдеться у звіті.

Однак три унікальні каталізатори відрізняють цей цикл від попередніх: приплив спотових біткоїн-ETF, позитивний приплив стейблкоїнів і скорочення балансу BTC на біржах.

Попри зростання купівельної активності, про що свідчить збільшення запасів стейблкоїнів, важливим фактором, який підтримує ралі біткоїна, є наміри продавати, що підтверджується зниженням пропозиції на біржах.

Додаткові дані Glassnode показують, що загальна кількість BTC, що зберігаються у відомих біржових гаманцях, знизилася приблизно до 12% від загального обсягу пропозиції, «відзначивши найнижчий рівень за останні п'ять років».

Після розуміння факторів, які визначали ціну біткоїна досі, важливо визначити, на якому етапі перебуває ринок. На думку аналітиків Grayscale, зараз він перебуває на середній стадії.

Використовуючи показник чистого нереалізованого прибутку/збитку (NUPL) – метрику, яка розраховує відсоток прибутку/збитку шляхом поділу різниці між ринковою та реалізованою вартістю на ринкову вартість, аналітики Grayscale стверджують, що коефіцієнт NUPL зріс із збільшенням ціни BTC. Це означає, що зі зростанням ціни інвестори, які купили актив за нижчими цінами, «все ще тримаються за свої монети».

Що сьогодні відбувається з курсом біткоїна

За останній тиждень курс BTC повернувся до сталого зростання і з 26 березня торгується переважно вище за $70 000. Головним драйвером зростання виступають спотові біржові фонди на основі біткоїна. 25 березня в лідери досить несподівано вирвався ETF від компанії Fidelity з показником $261 млн надходжень на день.

Попри значний ціновий рух, на ринку не було великих ліквідацій позицій трейдерів. Зокрема, вони становили лише $53 млн, що нижче за середній обсяг за останні торгові дні.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Активність китів

Останнім часом також спостерігається активізація гаманців, баланс яких перевищує 5000 біткоїнів.

Так, минулими вихідними, 23 березня, п'ятий за величиною біткоїн-кит уперше з 2019 року переказав 94 500 BTC на загальну суму понад $6 млрд на три нові адреси.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024