Біржу KuCoin звинуватили у відмиванні $9 млрд

Біржу KuCoin звинуватили у відмиванні $9 млрд

На тлі звинувачень із біржі за добу вивели активи на $780 млн.

У США прокуратура звинуватила біржу KuCoin у відмиванні $9 млрд. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства юстиції.

Засновників торговельного майданчика звинуватили у тому, що Чун Ган і Ке Танг з 2017 по 2023 рік так і не запровадили процедури KYC/AML, продовжуючи обслуговувати понад 30 млн клієнтів. Згодом ідентифікація та верифікація не поширювалися на вже існуючих користувачів.

За даними правоохоронців, біржу таким чином «використовували для відмивання доходів, які могли отримувати від злочинної діяльності, включаючи порушення санкцій, даркнет-ринки та програми-вимагачі».

Згідно з обвинувальним висновком, із серпня 2022 по листопад 2023 року на 197 депозитних адрес KuCoin було переказано кошти у цифрових активах в еквіваленті $3,2 млн від міксера Tornado Cash, який перебуває під санкціями.

Також у прокуратурі зазначили, що біржа хоч і працювала у США, реєстрацію FinCEN як компанія, яка надає фінансові послуги, вона так і не отримала. При цьому було введено в оману мінімум одного із інвесторів щодо легальної роботи біржі на території Сполучених Штатів.

Окремий позов проти KuCoin подала Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC), також за порушення процедури KYC/AML. Загалом біржу та її засновників звинувачують у отриманні понад $5 млрд і відправленні понад $4 млрд підозрілих і злочинних коштів.

Як розгляд відбився на біржі

Після висунутих звинувачень щодо KuCoin, за даними аналітичної компанії Nansen, чистий відтік коштів з біржі за добу становив понад $780 млн.

«Враховуючи попередні інциденти, можна очікувати, що будь-яке велике втручання регулятора призведе до різкого збільшення відтоку коштів, але поки біржа тримає депозити та кошти клієнтів у співвідношенні 1:1, вона повинна залишатися платоспроможною навіть в умовах такого стресу», – прокоментував керівник відділу контенту та комунікацій Nansen Мартін Лі.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

KuCoin та майнінг

Крім торгової діяльності, KuCoin надавала послуги у вигляді майнінгових пулів. Однак у серпні 2023 року біржа призупинила їхню роботу, вирішивши зосередитися винятково на трейдингу.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024