До команди Bitcoin Core може повернутися відомий мейнтейнер

До команди Bitcoin Core може повернутися відомий мейнтейнер

Володимир ван дер Лаан залишив проєкт у лютому 2023 року, пославшись на проблеми зі здоров'ям.

Відомий розробник Володимир Ван дер Лаан розглядає варіант повернення до команди Bitcoin Core. Про це розробник написав у своєму блозі.

Ван дер Лаан заявив, що може повернутись до роботи мейнтейнера після остаточного рішення британського суду у справі Крейга Райта.

«Тепер, коли все це завершилося, я, можливо, знову стану більш активним у Біткоїн-розробленні. Хоча жодних обіцянок. Останні кілька років були для мене важкими з цієї та інших причин», – написав розробник.

Відомо, що Володимир ван дер Лаан залишив посаду головного мейнтейнера у лютому 2023 року. Розробник послався на емоційне виснаження та проблеми зі здоров'ям. Зазначимо, що робота мейнтейнерів пов'язана з великою відповідальністю та психоемоційним навантаженням при прийнятті змін до протоколу.

Можливе повернення ван дер Лаана до команди Bitcoin Core підтримав інший колишній мейнтейнер Джонас Шнеллі.

«Можливе повернення Володимира ван дер Лаана до Bitcoin Core дарує мені більше оптимізму, аніж ETF, хавлінг і зниження відсоткових ставок разом узяті», – зазначив Шнеллі у себе в соцмережі X.

Хто такі мейнтейнери

Мейнтейнери – це ключові біткоїн-розробники, які відповідають за підтримку, оновлення та поліпшення програмного забезпечення головного цифрового активу, включаючи його основний клієнт, Bitcoin Core. Вони відіграють критично важливу роль у забезпеченні безпеки, стабільності та розвитку мережі біткоїна, розглядаючи та запроваджуючи покращення та виправлення.

Мейнтейнери не лише самі пишуть код, а й керують роботою інших розробників, вносять правки, тестують зміни та вносять їх до основного кодового репозиторію. Вони повинні мати глибоке розуміння технічної архітектури біткоїна та довіру спільноти, оскільки на їхніх плечах лежить відповідальність за якість і надійність роботи всієї системи. У сукупності мейнтейнери формують основу розвитку та функціонування біткоїн-мережі, підтримуючи її оперативність та адаптацію до нових викликів і можливостей.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Рішення суду щодо Крейга Райта

14 березня суд Лондона після заключних аргументів у процесі за позовом Crypto Open Patent Alliance (COPA) ухвалив рішення, що австралійський бізнесмен Крейг Райт не є Сатоші Накамото.

COPA домагалася судової заборони для Райта заявляти про себе як про творця Біткоїна. Зокрема, австралійця було звинувачено у масовому підробленні відповідних документів.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024