Біткоїн-ETF переживають відтік коштів

Біткоїн-ETF переживають відтік коштів

Вперше за тривалий час надходження коштів до біткоїн-ETF стали від’ємними.

18 березня чистий відтік капіталу з біржових фондів на основі біткоїна склав $154,3 млн. Про це повідомляє Farside Investors.

Головною причиною негативного тренду став рекордний відтік коштів із фонду Grayscale, що сягнув $642,5 млн. До того ж надходження до фонду Fidelity також значно впали (до $5,9 млн), що теж сприяло негативній динаміці капіталу на ринку.

Біткоїн-ETF переживають відтік коштів
Динаміка надходжень капіталу до біткоїн-ETF. Джерело: Farside Investors.

Проте більшість експертів вважає таку тенденцію тимчасовою. Аналітик Bloomberg Ерік Балчунас зазначає високу лояльність учасників спотових ETF та передбачає подальше надходження капіталу від біржових гравців.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Вплив на курс BTC

Така ситуація негативно вплинула на курс біткоїна. Протягом останньої доби він впав на 5,4% до $64 000. Таким чином, бики не змогли утримати важливий рівень підтримки у $65 000, що збільшує загальний рівень невизначеності.

Проте історичні дані цього циклу вказують на те, що корекції у розмірі до 20% є припустимими. Тож навіть зниження курсу до $60 000 не повинно створювати проблем для загального бичачого тренду цього року.

Новий фонд Grayscale

Ситуація у сегменті ETF може покращитися після того, як компанія Grayscale запустить новий фонд із нижчими комісіями. Відповідну заявку вже було подано до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) 11 березня. Але точні терміни його схвалення поки невідомі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024