Біткоїн-ETF переживають відтік коштів

Біткоїн-ETF переживають відтік коштів

Вперше за тривалий час надходження коштів до біткоїн-ETF стали від’ємними.

18 березня чистий відтік капіталу з біржових фондів на основі біткоїна склав $154,3 млн. Про це повідомляє Farside Investors.

Головною причиною негативного тренду став рекордний відтік коштів із фонду Grayscale, що сягнув $642,5 млн. До того ж надходження до фонду Fidelity також значно впали (до $5,9 млн), що теж сприяло негативній динаміці капіталу на ринку.

Біткоїн-ETF переживають відтік коштів
Динаміка надходжень капіталу до біткоїн-ETF. Джерело: Farside Investors.

Проте більшість експертів вважає таку тенденцію тимчасовою. Аналітик Bloomberg Ерік Балчунас зазначає високу лояльність учасників спотових ETF та передбачає подальше надходження капіталу від біржових гравців.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Вплив на курс BTC

Така ситуація негативно вплинула на курс біткоїна. Протягом останньої доби він впав на 5,4% до $64 000. Таким чином, бики не змогли утримати важливий рівень підтримки у $65 000, що збільшує загальний рівень невизначеності.

Проте історичні дані цього циклу вказують на те, що корекції у розмірі до 20% є припустимими. Тож навіть зниження курсу до $60 000 не повинно створювати проблем для загального бичачого тренду цього року.

Новий фонд Grayscale

Ситуація у сегменті ETF може покращитися після того, як компанія Grayscale запустить новий фонд із нижчими комісіями. Відповідну заявку вже було подано до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) 11 березня. Але точні терміни його схвалення поки невідомі.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024