Венесуела готова зняти обмеження на операції з BTC

Венесуела готова зняти обмеження на операції з BTC

Ще зовсім нещодавно влада країни жорстко карала за будь-яку згадку про цифрові валюти.

Влада Венесуели готується до скасування обмежень на операції з біткоїном і криптовалютами. Про це заявив голова місцевої асоціації криптобізнесу Cavemcrip Енріке де лос Рейєс, передає Forbes

За його словами, ще зовсім нещодавно будь-яка діяльність, пов'язана із цифровими активами, жорстоко припинялася владою Венесуели.

«Репресії з боку влади могли чинитися просто за будь-яку відкриту згадку про криптовалюту», – зазначив громадський діяч, додавши, що березень 2023 року став найскладнішим для індустрії цифрових активів.

Президент Cavemcrip також нагадав про кризу, яка сталася після невдалого експерименту з національною криптовалютою Petro. На тлі розслідування корупційного скандалу, пов'язаного із незадекларованим продажем сирої нафти за цифрові активи на суму понад $20 млрд, венесуельську криптовалютну екосистему було повністю паралізовано.

За інформацією Рейєса, з березня 2024 року державні регулятори мають намір перейти до поступового скасування обмежень. При цьому Cavemcrip займеться регулюванням приватних операцій із цифровими активами.

Що не так із криптовалютою Petro

Криптовалюта Petro, запроваджена урядом Венесуели, зазнала невдачі з низки причин, ключовою з яких стала недостатня прозорість та довіра. Заявлена підтримка Petro у вигляді нафтових запасів країни не переконала інвесторів та користувачів у її стабільності та надійності, оскільки не було надано достовірних механізмів перевірки та забезпечення цієї підтримки.

Крім того, потужні міжнародні санкції, накладені на Венесуелу, обмежили можливості використання Petro на світовому фінансовому ринку, зменшивши її привабливість як інструменту для обходу фінансових обмежень. Відсутність підтримки з боку великих криптовалютних спільнот і блокчейн-екосистем також відіграла свою роль, оскільки інноваційність та успіх криптовалюти багато в чому залежать від її прийнятності та використання серед широкої аудиторії.

Усі ці чинники разом призвели до того, що Petro не змогла досягти заявлених цілей і не виправдала очікувань як засіб економічної стабілізації та незалежного фінансового інструменту для Венесуели. Проєкт припинив своє існування 15 січня.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що врятує Венесуелу

Венесуела потрапила до п'ятірки країн, яким потрібен стандарт Біткоїна. Ця латиноамериканська країна дуже страждає від інфляції останніми роками. Все почалося з масштабної політичної кризи у 2016 році. Соціально-економічна та політична криза призвели до стрімкого падіння рівня життя, зростання безробіття та сплеску злочинності.

Біткоїн здатен швидко вирішити більшість цих проблем.

Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024
Німеччина заробила на продажу біткоїнів $2,8 млрд Німеччина заробила на продажу біткоїнів $2,8 млрд 49 858 BTC німецький уряд отримав у січні 2024 року, вилучивши їх у піратського відеосервісу Movie2k. Володимир Гришенко 18 липня 2024