Чи перетвориться біткоїн через ETF на чергову акцію?

Чи перетвориться біткоїн через ETF на чергову акцію?

Аналіз зворотної кореляції між біткоїном та іншими фінансовими ринками, а також наслідки, які це може мати для біткоїн-ринку.

Кардинальні зміни на ринку криптовалют викликали активну зацікавленість з боку інституційних інвесторів. Спотові біткоїн-ETF вже схвалені, що сигналізує про входження біткоїна до основної фінансової галузі та наближає його до традиційних інвестиційних структур. Ми поглянемо на верхівку айсберга, намагаючись уявити його справжню глибину, а також проаналізуємо поточну кореляцію між біткоїном, акціями та золотом. Ми спробуємо з'ясувати, чи дійсно традиційний ринок виведе біткоїн з його децентралізованої позиції, чи все-таки надія на те, що він зможе продовжити свій унікальний шлях.

За даними Kaiko, прибутковість біткоїна з поправкою на ризик перевершувала прибутковість традиційних активів. Nvidia лідирувала з найвищою прибутковістю з поправкою на ризик, тоді як біткоїн значно відставав від неї, при цьому випереджаючи основні традиційні активи, такі як S&P 500 і золото, а його вартість із поправкою на ризик зросла більш ніж на 160%.

Чи перетвориться біткоїн через ETF на чергову акцію?
Джерело: Дослідження Kaiko.

Тим часом згідно з дослідженням криптоциклу та грошово-кредитної політики США, проведеного МВФ, 80% коливань цін на криптовалюту та її дедалі більша кореляція з фондовими ринками збіглися з виходом інституційних інвесторів на крипторинки з 2020 року. Зокрема, обсяги торгів установ на криптобіржах зросли більш ніж на 1700% (з приблизно 25 мільярдів доларів до більш ніж 450 мільярдів доларів) у другому кварталі 2020 року та другому кварталі 2021 року. Згідно з дослідженням, монетарна політика США впливає на криптоцикл так само як і глобальні цикли акцій, але, що дивно, значення має лише грошово-кредитна політика ФРС США, а не інших великих центральних банків – ймовірно тому, що крипторинки сильно залежать від долара США.

Крім того, згідно з опитуванням інституційних інвесторів за 2023 рік, 64% інвесторів мають намір збільшити свої частки у криптосфері протягом трьох років, виділяючи до 5% активів під управлінням на криптовалюту. Повідомляється, що ряд установ вперше здійснили інвестиції за минулий рік, тоді як інші збільшили свої наявні інвестиції. У той час як дослідження підкреслює зростання інтересу до криптовалюти з боку 41% управителів активами, лише 27% власників активів готові збільшити свої долі.

Хоча біткоїн народився з ідеї рівномірного розподілу влади, недавні дослідження вказують на те, що в ньому поступово домінують кілька вибраних великих гравців.

Зміна динаміки кореляції

Цікаво, що біткоїн рухається синхронно з S&P 500 і Nasdaq, з дивовижною кореляцією. Тим часом кореляція між біткоїном і золотом останнім часом різко знизилася, що контрастує із заявами про те, що інвестори розглядають криптоактив як безпечну гавань або захист від інфляції – роль, яку традиційно відіграє золото.

Чи перетвориться біткоїн через ETF на чергову акцію?
Джерело: TheBlock

Примітно, що кореляція біткоїна із золотом була позитивною на рівні 0,83 7 листопада 2023 року, але знизилася до -0,1 10 січня 2024 року, а потім 9 лютого 2024 року повернулася до більш позитивного рівня 0,14. 11 листопада 2023 року індекс S&P 500 мав негативну кореляцію -0,76, а потім у січні 2024 року досяг позитивної кореляції 0,57. Це зрушення від негативної кореляції до позитивної свідчить про зміну сприйняття біткоїна інвесторами.

Індекс Nasdaq Composite, відомий своїм фокусом на акціях в технологічному секторі, також продемонстрував змінну кореляцію з біткоїном. Негативна кореляція, яка дорівнювала -0,69 станом на 30 жовтня 2023 року, у січні змістилася до позитивної 0,44. Схоже, трейдери пов'язують ритм біткоїна з пульсом технологічного сектора, що вказує на нові зв'язки в інвестиційних стратегіях.

Коли кореляція між біткоїном і традиційними фондовими ринками, такими як S&P 500 і Nasdaq, збільшується, а його кореляція із золотом знижується, це свідчить про те, що біткоїн поводиться швидше як ризикований актив, а не як безпечна гавань. Коли інвестори готові ризикувати, вони часто звертають увагу на акції та цифрові монети у пошуках більших прибутків.

Якщо інституційні та роздрібні інвестори все активніше братимуть участь як у ринках акцій, так і на ринках криптовалют, їхні одночасні рішення про купівлю та продаж можуть призвести до вирівнювання цінових рухів цих активів.

Спотові біткоїн-ETF, які отримали зелене світло, схоже, викликають дедалі більший інтерес серед великих інвесторів. Перехід біткоїна в ETF може зробити його схожим на акції, оскільки ці фонди є великими гравцями у світі акцій.

На тлі цих подій сутність біткоїна та інших криптовалют, вільних від рамок традиційних фінансових систем, може бути підірвана. На додаток, ці зміни можуть наражати біткоїн на системні ризики, яких він покликаний був уникнути.

На завершення

У той час як спотові біткоїн-ETF можуть похитнути роль біткоїна на ринку та його поточний зв'язок з акціями, нам потрібно знайти баланс між нашим ентузіазмом з приводу приходу більшої кількості великих гравців та можливого зростання і збереженням прихильності до основного принципу Біткоїна, який полягає у відсутності централізованого контролю. Рух біткоїна до більш централізованої інвестиційної сфери може сколихнути ринок, пропонуючи блискучі можливості, але при цьому також викликаючи серйозні проблеми.

Це гостьовий пост Марії Кароли. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024