Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна

Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна

На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом.

Акції найбільших майнінгових компаній, незважаючи на активне зростання курсу біткоїна, за останні три дні подешевшали на 27%. Про це повідомляє Cointelegraph.

За даними аналітиків, це може бути пов'язано із «втомою майнінгової галузі» напередодні халвінгу, проте це можна використовувати як хорошу можливість придбати дешеві акції майнерів.

Так, з 27 лютого акції двох найбільших майнерів біткоїна, Marathon Digital Holdings (MARA) та Riot Platforms (RIOT), впали на 18,5% і 21,9% відповідно. Компанія CleanSpark (CLSK) опинилася серед найбільш постраждалих, її акції впали на 27,5%, тоді як акції TeraWulf (WULF) також впали на 25,4%.

Зазначимо, що за цей час біткоїн подорожчав з $51 000 до $63 700, а потім відбулася корекція до поточної ціни $62 200.

Думка аналітиків

Коментуючи ситуацію щодо зростання курсу біткоїна та падіння вартості акцій майнінгових компаній, головний аналітик Blockware Solutions Мітчелл Еск'ю сказав, що «найбільш логічним поясненням розбіжності є те, що інвестори побоюються вкладати капітал у майнерів, оскільки наближається халвінг».

Як відомо, в результаті цієї події винагорода майнерів скоротиться з 6,25 BTC, що за поточними цінами становить $586 800, до 3,125 BTC – відповідно $293 400.

На думку одного із засновників Hashlabs Mining та аналітика у сфері майнінгу Джарана Меллеруда, три-чотири місяці після халвінгу можуть стати вирішальним періодом для публічно зареєстрованих майнерів у Сполучених Штатах, оскільки деякі майнери з високою собівартістю видобутку можуть переміститися в офшор, щоб залишатися прибутковими.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Стратегії майнерів

Сьогодні багато майнінгових компаній змушені продавати більшу частину видобутих біткоїнів, щоб покрити поточні операційні витрати та підготуватися до халвінгу: закупити дороге нове обладнання та побудувати нові дата-центри.

Зокрема, майнінгова компанія Core Scientific продала в січні 1114 біткоїнів на суму $47,8 млн, при тому що видобула минулого місяця 1027 біткоїнів. У грудні продано 1211 біткоїнів за $51,2 млн, хоча видобуто було 117.

Інший майнер, Argo Blockchain, заявив, що в січні видобув 124 біткоїни. Станом на 31 січня 2024 року компанія володіла лише 18 BTC.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024