Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати

Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати

Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок.

Курс біткоїна знизився за останню добу на 3% після того, як інвестори Grayscale вивели з біржового біткоїн-фонду майже $600 млн. Відповідні дані надає Farside Investor.

Щоденний чистий відтік коштів із Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 29 лютого становив $598,9 млн. Це другий за величиною чистий відтік коштів за всю історію існування фонду. В результаті курс біткоїна досяг 24-годинного максимуму $63 585 і потім впав приблизно на 3,3%, до трохи менше ніж $61 500.

«Це дуже багато», – зазначив старший аналітик Bloomberg з ETF Ерік Балчунас, коментуючи відтік коштів у цей день.

Майже рекордний відтік стався лише через кілька днів після того, як 26 лютого GBTC зафіксував історично низький денний чистий відтік у розмірі $22,4 млн.

«Два кроки вперед – один крок назад», – додав Балчунас.

Статистика щодо ETF

У середу, 28 лютого, десять американських спотових біткоїн-фондів ETF отримали рекордний чистий приплив у розмірі $673,4 млн, а біткоїн досяг більш ніж дворічного максимуму в $64 000.

Останній відтік коштів з GBTC може поставити хрест на попередніх досягненнях. Повні дані щодо притоку коштів у решту дев'ять ETF на даний час недоступні, проте дані Farside від 29 лютого вже показують, що біткоїн-ETF компанії Fidelity – один із трьох найбільших фондів за обсягом активів – забезпечив чистий приплив у розмірі всього $44,8 млн, що є четвертим за величиною припливом протягом дня.

Своєю чергою, аналітики JPMorgan попереджають, що ціна біткоїна може впасти ще більше після того, як «ейфорія» розсіється.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Наслідки ралі біткоїна

На тлі активного зростання курсу біткоїна у великій біржі Coinbase 28 лютого стався масштабний збій, унаслідок чого облікові записи багатьох користувачів виявилися заблокованими.

На біржі пояснили перебої «великим сплеском трафіку», який перевантажив інфраструктуру торговельного майданчика. Раптовий наплив користувачів, які намагаються купити, продати або обміняти біткоїн, перевантажив сервери.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024