Сноуден стверджує, що один з урядів таємно купує BTC

Сноуден стверджує, що один з урядів таємно купує BTC

Разом з тим колишній американський розвідник не став уточнювати, про яку саме країну йдеться.

Колишній агент Агентства національної безпеки (АНБ) та Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Едвард Сноуден повідомив, що один із національних урядів таємно купує біткоїни. Про це йдеться у його пості у соцмережі X.

«Пророцтво: цього року стане відомо, що якийсь із національних урядів купує біткоїни – сучасну заміну монетарному золоту, не розкриваючи цей факт публічно», – йдеться у повідомленні.

Пророцтво Сноудена з'явилося на тлі зростаючого інтересу до біткоїна з боку інституціональних та роздрібних інвесторів, а також національних держав: кілька великих корпорацій та інвестиційних компаній спрямували значні ресурси до цього активу. Хоча Сноуден не уточнив, який саме уряд купує біткоїн, перспектива перетворення його на законний платіжний засіб, як це зробив Сальвадор у 2021 році, стане ще однією важливою подією для головного цифрового активу.

Хто такий Едвард Сноуден

Едвард Сноуден став відомим у 2013 році після того, як розкрив таємні дані американської розвідки, пов'язані з глобальними програмами стеження. Зокрема, він надав журналістам документи, які демонструють масштаби діяльності зі збирання метаданих та стеження за цифровою комунікацією на глобальному рівні. Його викриття виявили масштабні операції спостереження за громадянами з боку урядів та великих технологічних компаній.

Сноуден при цьому неодноразово висловлювався на підтримку технології блокчейну та анонімності. Він наголошував на важливості прозорості та децентралізації в контексті створення більш справедливого та конфіденційного суспільства. Відомо, що Сноуден використовував біткоїни для оплати інформації, отриманої із серверів розвідки, яку згодом опублікував.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Влада якої країни офіційно купує біткоїни

Сальвадор визнав біткоїн законним платіжним засобом у 2021 році й відтоді регулярно придбаває біткоїни. Після переобрання президент Наїб Букеле пообіцяв, що не збирається змінювати намічений раніше Біткоїн-курс своєї країни.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024