У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі

Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти.

Радник президента Нігерії Байо Онануга закликав заборонити біржі Binance, KuCoin та інші торгові платформи у країні. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі X.

За його словами, торгові платформи маніпулюють фіатною валютою країни, нігерійською найрою, сприяючи падінню її курсу, що триває, на валютному ринку. Також він звинуватив мешканців країни «у непатріотичності під час торгівлі на Binance». Онануга у зв'язку з цим закликав Комісію з економічних та фінансових злочинів (EFCC) та Центральний банк Нігерії (CBN) припинити діяльність біткоїн-бірж у країні.

«EFCC та CBN мають вжити заходів проти цих платформ, які намагаються маніпулювати нашою національною валютою до нульового рівня. Криптовалюти мають бути заборонені в нашій країні, інакше це знекровлення нашої валюти триватиме безупинно», – заявив радник.

Онануга нагадав, що Binance перебуває під контролем регуляторів у кількох країнах і не повинна мати права визначати вартість найри на своїй платформі. Однак 22 лютого Binance дистанціювалася від валютної кризи в Нігерії, заявивши, що її платформа «керується ринком і не призначена для того, щоб бути проксі для визначення цін на валюту в Нігерії».

Регулювання у Нігерії

За даними Google Trends, Нігерія входить до Топ-3 країн за інтересом до біткоїна у 2023 році. Варто зауважити, що в цій країні інтерес до біткоїна й інших цифрових активів зростав, коли вартість найри падала, особливо у червні та липні 2023 року.

Перед новим роком CBN скасував обмеження для місцевих банків на обслуговування постачальників послуг цифрових активів. Водночас банкам, як і раніше, заборонено зберігати, торгувати або проводити операції з біткоїнами та криптовалютою, використовуючи власні рахунки.

Своєю чергою, в Біткоїн-спільноті очікують загострення конкуренції між біржами та P2P-торгівлею. Раніше заборона центробанку на сприяння нігерійським банкам у проведенні криптовалютних транзакцій призвела до того, що P2P-торговці почали домінувати.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ситуація в інших країнах Африки

А ось в Ефіопії влада демонструє велику лояльність до Біткоїн-індустрії. Місцевий уряд уклав партнерство з гонконзьким оператором дата-центрів Data Center Service з метою розвитку майнінгу.

Втім в оголошенні Ethiopian Investment Holdings не згадувався майнінг, а йдеться про те, що уряд Ефіопії створив «пісочницю» для експериментів із видачею ліцензій на «криптовалютні продукти».

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024