Влада Ефіопії займеться майнінгом

Влада Ефіопії займеться майнінгом

Африканська країна розвиватиме проєкт з видобутку біткоїнів із компанією з Гонконгу.

Уряд Ефіопії уклав партнерство з гонконзьким оператором дата-центрів Data Center Service з метою розвитку майнінгу біткоїнів у країні. Про це повідомляє Cointelegraph.

Державна компанія Ethiopian Investment Holdings підписала меморандум з Data Center Service, дочірньою гонконзькою компанією West Data Group, про розвиток майнінгового проєкту, спрямованого на створення інфраструктури для видобутку біткоїнів та розроблень у сфері штучного інтелекту в Ефіопії. Вартість проєкту оцінюється у $250 млн.

Тим часом в оголошенні Ethiopian Investment Holdings не згадувався майнінг, а йшлося про те, що уряд Ефіопії створив «пісочницю» для експериментів із видачею ліцензій на «криптовалютні продукти».

Варто зауважити, що в Ефіопії майнінг дозволено з 2022 року, але торгівлю цифровими валютами заборонено. Нова гребля Grand Ethiopian Renaissance Dam через притоку річки Блакитний Ніл, попри те, що поки що функціонує лише частково, забезпечила Ефіопії другі у світі тарифи на електроенергію. Однак, попри це, половина населення країни не має електрики у своїх домівках.

Майнінг в Ефіопії

Лояльність влади Ефіопії до майнінгу біткоїна та дешевизна електроенергії спричинили наплив майнерів із Китаю, де видобуток BTC заборонено. Так, 19 із 21 майнера, які уклали договори з енергетичною компанією Ефіопії, – з Китаю.

Крім того, помірний клімат Ефіопії сприятливіший для майнінгу, ніж, наприклад, у Техасі, де часто спостерігаються високі температури, що робить охолодження пристроїв дорожчим.

Не дивно, що найбільша у Північній Америці публічна майнінгова компанія Marathon Digital також розглядає Ефіопію як перспективний варіант для розширення свого бізнесу.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Виробництво шоколаду та майнінг

Африканський виробник шоколаду Virunga вирішив використати у своїй діяльності ASIC-майнери, за допомогою яких він планує прискорити сушіння какао-бобів. Замість купівлі промислової сушарки за $200 000 парк придбав «асікі», що допомогло скоротити тривалість сушіння какао-бобів до одного тижня.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024