У Нігерії біткоїн-компаніям знову доступні послуги банків

У Нігерії біткоїн-компаніям знову доступні послуги банків

Протягом останніх двох років фінустановам заборонялося обслуговувати постачальників послуг цифрових активів.

Центральний банк Нігерії (ЦБН) скасував обмеження для місцевих банків на обслуговування постачальників послуг цифрових активів. Про це повідомляє Cointelegraph.

ЦБН визнав, що зростання глобального попиту і прийняття біткоїна та криптовалют роблять невиправданим збереження жорстких обмежень, запроваджених для банків у 2021 році.

«Проте поточні світові тенденції показали, що існує потреба регулювання діяльності постачальників послуг віртуальних активів (VASP), які вміщують криптоактиви», – йдеться у повідомленні регулятора.

Разом з тим банкам, як і раніше, заборонено зберігати, торгувати або здійснювати операції з біткоїнами та криптовалютою, використовуючи свої власні рахунки.

Реакція ринку

Після зняття обмежень для банків у Біткоїн-спільноті очікують загострення конкуренції між біржами та P2P-торгівлею. Раніше заборона ЦБН на сприяння нігерійським банкам у здійсненні криптовалютних транзакцій призвела до того, що P2P-торговці почали домінувати. Заборона мала викорінити використання біткоїна та криптовалют у Нігерії. Натомість спільнота перейшла до пірингових угод або відправлення платежів безпосередньо один одному.

Співзасновник Flincap Натаніель Луз наголосив, що зі скасуванням заборони інституціональні біржі мають готуватися до виходу на нігерійський ринок, оскільки їхня відсутність під час заборони дозволила P2P «розквітнути».

«Тож зараз йдеться про виживання найсильніших, оскільки крипто-фіатні біржі та P2P-торговці борються за найбільший крипторинок у світі», – зазначив експерт.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Нігерія та інтерес до біткоїна

За даними Google Trends, Нігерія входить до Топ-3 країн за інтересом до біткоїна у 2023 році. Варто зауважити, що в цій країні інтерес до біткоїна й інших цифрових активів зростав, коли вартість найри падала, здебільшого у червні та липні 2023 року.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024