Інституціонали інвестують у біткоїн-ETF $2 млрд на день

Інституціонали інвестують у біткоїн-ETF $2 млрд на день

Популярність нових біржових інструментів на основі біткоїна стрімко зростає.

Обсяг торгівлі дев’яти нових спотових біткоїн-ETF досяг нового максимуму з моменту запуску – $2 млрд на день. Про це повідомляє аналітик Bloomberg Ерік Балчунас.

Основний прогрес був досягнутий завдяки тим фондам, що залишалися в тіні у попередні тижні. Так, фонд VanEck HODL зафіксував обсяг трохи менш як $400 млн, WisdomTree Bitcoin Fund (BTCW) – $221,9 млн, а BitWise – $178,3 млн.

Інституціонали інвестують у біткоїн-ETF $2 млрд на день
Приплив капіталу у біткоїн-ETF. Джерело: Eric Balchunas.

Загалом біткоїн-ETF вже входять до десятки найпопулярніших фондів на ринку, що є дуже високим показником, зважаючи на те, що вони були запущені лише у січні цього року. Позитивна динаміка нових біржових інструментів також значною мірою пояснює зростання курсу BTC вище $50 000 цього місяця.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Попит на ETF

Біткоїн-ETF дозволяють інвесторам заробляти на динаміці курсу BTC, не володіючи монетами й не зберігаючи приватні ключі. Дана опція є привабливою для традиційних біржових гравців, що надають перевагу звичним фінансовим інструментам.

Наразі надходження коштів у такі фонди перевищує обсяги видобутку монет майнерами у 10 разів. За оцінками експертів, курс біткоїна зростає у середньому на $500 на день лише через вплив додаткового попиту з боку ETF.

Відтік капіталу з ETF на золото

На ринку відбувається перерозподіл структури вкладень капіталу інвесторів. Від початку року з ETF на золото було виведено понад $2,4 млрд, а біткоїн-ETF, навпаки, залучили близько $4 млрд.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024