Гондурас заборонив банкам надавати біткоїн-послуги

Гондурас заборонив банкам надавати біткоїн-послуги

Влада пішла на такий крок через відсутність регуляторної бази.

У Гондурасі банкам заборонили надавати послуги, пов'язані з цифровими активами, зберігати їх та проводити з ними операції. Про це йдеться у резолюції Національної комісії з банків та цінних паперів Гондурасу (CNBS).

На такий крок влада країни пішла через відсутність регуляторної бази, у зв'язку з чим місцевий центробанк не може гарантувати безпеку транзакцій з біткоїнами та криптовалютами.

Зокрема, у резолюції пропонується заборонити підконтрольним CNBS фінансовим установам займатися інвестиціями та «іншими способами взаємодіяти з криптовалютами, криптоактивами, віртуальними валютами, токенами або іншими подібними віртуальними активами».

Регулятор не виключає, що криптовалюти можуть використовуватися для відмивання грошей, шахрайств, фінансування тероризму, їх використання супроводжується різними ризиками.

Які регіони Гондурасу використовують біткоїн

На початку цього року в економічній зоні Проспера в Гондурасі офіційно визнали біткоїн як розрахункову одиницю. Таким чином бізнес отримав можливість встановлювати ціни на товари та послуги у BTC. На думку податкового комісара юрисдикції Хорхе Коліндреса, ця ініціатива розширить фінансову свободу для мешканців регіону.

Місто Проспера розташоване на острові Роатан і має значну автономію, включаючи окремий уряд, а також власні фіскальну, регуляторну та правову системи.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Освітні Біткоїн-програми у Гондурасі

На основній території Гондурасу Біткоїн також має популярність. Зокрема, Human Rights Foundation виділив грант некомерційній організації Mi Primer Bitcoin, яка займається в цій країні освітою щодо головного цифрового активу.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024