Відтік коштів із фонду Grayscale сягнув $7 млрд

Відтік коштів із фонду Grayscale сягнув $7 млрд

Інвестори надають перевагу іншим біржовим фондам із кращими умовами.

Загальний відтік капіталу з біржового фонду Grayscale GBTC досяг $7 млрд, хоча темпи виведення коштів знизилися. Про це повідомляє Bianco Research.

Попри значний відтік, компанія все ще має значні активи під управлінням (AUM) у розмірі $23 млрд. Тенденція відтоку коштів з GBTC пішла на спад: у лютому відтік склав $1,37 млрд порівняно з січневими $5,64 млрд, що свідчить про можливу стабілізацію настроїв інвесторів.

Відтік коштів із фонду Grayscale сягнув $7 млрд
Відтік капіталу із GBTC. Джерело: Bianco Research.

Проте інші спотові біткоїн-ETF демонструють позитивну динаміку. Чистий притік за підсумками січня склав 10 000 BTC. Протягом останнього тижня попит на біткоїни з боку інвестиційних компаній перевищує обсяги видобутку монет майнерами у 10 разів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Причини відтоку

Аналітики пояснюють відтік тим, що інвестори перерозподіляють свої активи, надаючи перевагу спотовим біткоїн-ETF з нижчими комісіями. Поява нових ETF зі зниженими комісіями посилила конкуренцію, що спонукало Grayscale розглянути можливість запуску нового спотового біткоїн-ETF зі значно нижчою структурою комісій.

Тенденція відтоку може продовжитися, особливо після нещодавнього рішення суду про дозвіл збанкрутілому криптокредитору Genesis розпродати свої інвестиції в Grayscale на суму в $1,3 млрд. Це потенційно може прискорити виведення активів під управлінням Grayscale.

Ініціативи Grayscale

Генеральний директор Grayscale Майкл Зонненшайн закликав американських регуляторів схвалити запуск біржових опціонів для спотових біткоїн-фондів. За його словами, ці фінансові інструменти дуже корисні для інвесторів, оскільки вони допомагають «орієнтуватися в ринкових умовах і досягати бажаних результатів».

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024