Суд Чорногорії скасував екстрадицію До Квона

Суд Чорногорії скасував екстрадицію До Квона

Справу повернули на розгляд до суду першої інстанції.

Апеляційний суд Чорногорії 7 лютого скасував рішення про екстрадицію колишнього глави компанії Terraform Labs До Квона, задовольнивши таким чином скаргу сторони захисту та повернувши справу на повторний розгляд. Про це повідомляється на сайті суду.

Відповідне рішення суд ухвалив після виявлення багатьох порушень під час винесення попередніми інстанціями рішень про екстрадицію до США чи Південної Кореї. Зокрема, були незрозумілі причини такого рішення, йдеться у документі.

Крім того, за спрощеної процедури екстрадиції рішення на користь тієї чи іншої країни ухвалює суд, а не міністр юстиції, як постановив раніше суд. Також у винесенні вироку влада не врахувала порядок подання клопотань уповноваженими органами Південної Кореї та США.

Внаслідок цього справу направили на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Звинувачення проти До Квона

Засновник платформи Terraform Labs До Квон зіткнувся з низкою звинувачень після краху його проєкту Terra (LUNA) та стейблкоїна TerraUSD (UST) у травні 2022 року. Ці звинувачення охоплюють шахрайство, маніпулювання ринком та порушення фінансових нормативів. Ключовий момент скандалу полягає в тому, що зниження вартості цих цифрових активів призвело до втрати мільярдів доларів для інвесторів по всьому світу.

Влада різних країн, зокрема Південної Кореї та Сполучених Штатів, розпочала розслідування щодо До Квона та його компанії, досліджуючи обставини, що призвели до фінансового колапсу проєкту, та визначаючи, чи було порушено закони, що регулюють криптовалютні ринки.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Рішення SEC

У січні Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) погодилася відкласти цивільний процес проти компанії Terraform Labs та її співзасновника До Квона. Відстрочення судового процесу 29 січня було прийнято на підставі заяв адвоката Квона про те, що його підзахисний хоче бути присутнім на процесі, згоден на екстрадицію з Чорногорії та може бути в США до середини березня.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024