Суд Чорногорії скасував екстрадицію До Квона

Суд Чорногорії скасував екстрадицію До Квона

Справу повернули на розгляд до суду першої інстанції.

Апеляційний суд Чорногорії 7 лютого скасував рішення про екстрадицію колишнього глави компанії Terraform Labs До Квона, задовольнивши таким чином скаргу сторони захисту та повернувши справу на повторний розгляд. Про це повідомляється на сайті суду.

Відповідне рішення суд ухвалив після виявлення багатьох порушень під час винесення попередніми інстанціями рішень про екстрадицію до США чи Південної Кореї. Зокрема, були незрозумілі причини такого рішення, йдеться у документі.

Крім того, за спрощеної процедури екстрадиції рішення на користь тієї чи іншої країни ухвалює суд, а не міністр юстиції, як постановив раніше суд. Також у винесенні вироку влада не врахувала порядок подання клопотань уповноваженими органами Південної Кореї та США.

Внаслідок цього справу направили на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Звинувачення проти До Квона

Засновник платформи Terraform Labs До Квон зіткнувся з низкою звинувачень після краху його проєкту Terra (LUNA) та стейблкоїна TerraUSD (UST) у травні 2022 року. Ці звинувачення охоплюють шахрайство, маніпулювання ринком та порушення фінансових нормативів. Ключовий момент скандалу полягає в тому, що зниження вартості цих цифрових активів призвело до втрати мільярдів доларів для інвесторів по всьому світу.

Влада різних країн, зокрема Південної Кореї та Сполучених Штатів, розпочала розслідування щодо До Квона та його компанії, досліджуючи обставини, що призвели до фінансового колапсу проєкту, та визначаючи, чи було порушено закони, що регулюють криптовалютні ринки.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Рішення SEC

У січні Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) погодилася відкласти цивільний процес проти компанії Terraform Labs та її співзасновника До Квона. Відстрочення судового процесу 29 січня було прийнято на підставі заяв адвоката Квона про те, що його підзахисний хоче бути присутнім на процесі, згоден на екстрадицію з Чорногорії та може бути в США до середини березня.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024