Підозрюваним у крадіжці $400 млн з FTX висунули звинувачення

Підозрюваним у крадіжці $400 млн з FTX висунули звинувачення

У справі про злам проходять троє осіб, які неодноразово займалися підміною SIM-карток.

Федеральна влада США звинуватила трьох підозрюваних у крадіжці $400 млн з біржі FTX. Про це повідомляє CoinDesk.

У 18-сторінковому обвинувальному висновку йдеться про те, що зловмисники робили злами та підміни SIM-карток, їхніми жертвами стали близько 50 осіб у період з березня 2021 по квітень 2023 року. Своє найзухваліше пограбування вони скоїли 11 листопада 2022 року, викравши $400 млн у невстановленої компанії. Пізніше стало відомо, що йдеться про біржу FTX.

Зокрема, зловмисники отримали доступ через співробітника біржі, зламавши його телефон. Потім вони вивели цифрові активи на $400 млн.

Варто також зауважити, що злам стався тоді, коли торговельний майданчик переживав далеко не найкращі свої часи напередодні оголошення банкрутства.

Що сталося з FTX

Крах біржі FTX, одного з найбільших гравців на ринку цифрових активів, був викликаний кількома ключовими факторами, пов'язаними як із внутрішнім управлінням, так і з зовнішніми умовами. Насамперед звинувачення у маніпуляціях із клієнтськими коштами та використання їх у сумнівних фінансових операціях підірвали довіру інвесторів та користувачів. Крім того, недостатня прозорість і відсутність суворого регулювання внутрішніх процесів призвели до ризикованих інвестиційних стратегій та вразливості перед ринковими коливаннями.

Наголосимо, що загальне посилення регулювання операцій із цифровими активами у багатьох країнах створило несприятливі умови для подібних платформ. Ці чинники разом викликали швидке виснаження ліквідності FTX, що, своєю чергою, призвело до її банкрутства і великих втрат як для користувачів платформи, так для всього ринку.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Хто ще став жертвою хакерів

У грудні 2023 року від рук хакерів постраждала біржа OKX. В результаті торговельний майданчик втратив $400 000 у різних цифрових активах. За деякими даними, зловмисники скористалися вразливістю у смартконтракті.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024