Біткоїн і Rolex втрачають схожість

Біткоїн і Rolex втрачають схожість

Курс головного цифрового активу більше не корелюється з ціною люксового годинника.

Курс біткоїна перестав корелюватися з вартістю елітного годинника після запуску спотового біткоїн-ETF. Про це повідомляє CoinDesk.

Видання зазначає, що біткоїн і предмети розкоші, такі як дорогий годинник, об'єднує таке поняття, як дефіцит. Ціни на них зростали під час епідемії COVID, коли центральні банки й уряди суттєво наростили емісію, а трейдерам потрібно було купити щось на свої заощадження.

В основу дослідження лягли такі марки годинників: Rolex, Patek Philippe, Audemars Piguet, Omega, Cartier, Breitling, Tudor. За даними WatchCharts.com, абсолютний пік цін припав на кінець бичачого ринку 2021 року та початок рецесії 2022 року. Багато трейдерів, як і очікувалося, виводили кошти на піку та переводили їх до інших активів.

Протягом більшої частини 2023 року ціни на елітні годинники та курс головного цифрового активу рухалися паралельно. Але в третьому та четвертому кварталах 2023 року ці два показники розійшлися, оскільки ажіотаж навколо спотового біржового біткоїн-фонду почав поширюватися криптовалютним ринком, підштовхуючи до зростання BTC. На початку цього місяця Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) дала зелене світло 11 спотовим біткоїн-ETF.

Біткоїн і Rolex втрачають схожість
Кореляція курсу BTC та цін на годинник від елітних марок. Джерело: CoinDesk.

Керівниця відділу досліджень гонконзької біржі Грета Юань вказує на інституціональний інтерес до біткоїна завдяки ETF.

«Біткоїн, по суті, відомий як цифрове золото, тому не дивно, що за останній рік він зберіг свою вартість краще, ніж елітні годинники. Нещодавно ринок підскочив вище за $42 000, що свідчить про високий попит з боку інвесторів», – сказала вона.

Чому можлива кореляція

Кореляція між курсом біткоїна та вартістю елітного годинника може бути пов'язана з кількома ключовими факторами. Насамперед обидва активи часто розглядаються як засоби збереження вартості, особливо в періоди економічної невизначеності й інфляції. Іноді інвестори шукають альтернативні активи, щоб захистити свій капітал від знецінення традиційних валют, і тут як біткоїн, так і розкішний годинник є привабливими варіантами.

Також обидва активи мають обмежену пропозицію: біткоїн – через його алгоритмічно обмежену максимальну кількість, а елітні годинники – через їхню ексклюзивність і ручне виготовлення. Це створює дефіцит, який може посилювати їхню інвестиційну привабливість.

Нарешті вартість біткоїна й елітних годинників часто визначається спекулятивними настроями ринку та смаками колекціонерів, що може призводити до подібних тенденцій у їхній вартості. Однак важливо пам'ятати, що така кореляція не завжди стабільна і може змінюватись залежно від ринкових умов та зовнішніх економічних факторів.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн і предмети розкоші

Варто зауважити, що останнім часом біткоїн став частиною ринку предметів розкоші. Сьогодні за BTC можна купити будь-які люксові речі: від ювелірних виробів і дизайнерського одягу до автомобілів та яхт. Це відображає не тільки популярність Біткоїна, що збільшується, а й прагнення компаній іти в ногу з часом, надаючи клієнтам сучасні та зручні способи оплати.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024