Біткоїн та розкіш

Біткоїн та розкіш

Біткоїн непомітно став частиною ринку предметів розкоші. Тепер за BTC можна купити будь-які люксові речі: від ювелірних виробів і дизайнерського одягу до автомобілів і яхт.

Ринок предметів розкоші та BTC

За даними платіжної системи Bit Pay, яка надає послуги з оброблення платежів у біткоїнах, п'ята частина всіх товарів, придбаних у 2022 році за BTC та криптовалюти, виявилася предметами розкоші.

Ювелірні вироби, дорогі годинники й автомобілі, яхти та дизайнерський одяг – на все це було витрачено близько 20% обігу криптовалют у світі. Однак, за прогнозами, у 2023 році показники мають бути набагато вищими.

Брендовий одяг

Одним із перших, хто почав приймати біткоїни, став швейцарський модний бренд Philipp Plein. У серпні 2021 року він запропонував купити перші речі за BTC. Згодом засновник бренду Філіп Плейн зізнався, що не очікував такої популярності біткоїн-транзакцій – частка таких платежів зросла до 5%. Сьогодні оформити будь-яке брендове замовлення можна через офіційний сайт компанії, розрахувавшись у BTC.

Біткоїн та розкіш
Джерело: Philipp Plein

У відповідь на сучасні тренди та зростаючий інтерес до біткоїна серед споживачів італійський бренд класу люкс Gucci у травні 2022 року також адаптував свої платіжні системи для прийняття BTC. Цей крок не лише наголосив на його інноваційній позиції в модній індустрії, а й надав клієнтам більшої гнучкості у виборі способу оплати.

За місяць, у червні 2022 року французький преміальний бренд Balenciaga анонсував можливість оплати біткоїнами у флагманських магазинах у США та на онлайн-платформі. Коментуючи волатильність ринку, компанія пояснила, що це не має для неї великого значення: «Balenciaga думає про біткоїн у довгостроковій перспективі, і коливання вартості активу не є чимось новим».

Приблизно в цей самий час про рішення приймати біткоїни оголосив і модний бренд Off-White. Зокрема, за BTC можна було скупитися у фірмових магазинах у Лондоні, Парижі та Мілані. У компанії пізніше зізналися, що пішли на цей крок, аби залучити більше клієнтів серед молоді.

Ще один відомий модний бренд, який вирішив приймати біткоїни, – Ralph Lauren. У квітні 2023 року він уклав партнерство з платіжною системою BitPay, щоб приймати біткоїн-платежі у своєму новому магазині в Маямі. Для того щоб заплатити у BTC, покупцеві потрібно відсканувати QR-код або вписати деталі транзакції в будь-якому біткоїн-застосунку.

Годинники та гаджети

Першою люксовою компанією, яка зважилася приймати віртуальні активи як плату, вважається Hublot. Так, за годинник легендарної марки заплатити у біткоїнах можна з 2018 року. Відомий швейцарський виробник годинника вирішив відсвяткувати десятиліття головного цифрового активу випуском годинника Big Bang Meca-10 P2P. Особливість цього годинника в тому, що купити його можна було винятково онлайн і тільки за біткоїни. Понад те, на кожному екземплярі гравірувався номер транзакції, використаної для придбання годинника. А в лютому 2022-го спільно з компанією Ledger був випущений годинник, що містить у собі біткоїн-гаманець.

За місяць до цього свої гаманці випустив також модний дім Fendi. У колаборації з Ledger дизайнери розробили срібні футляри для зберігання апаратного біткоїн-гаманця.

Не відставати від трендів вирішив і швейцарський виробник годинника класу люкс Tag Heuer. У травні 2022 року він вирішив продавати свою продукцію за BTC. Мінімальний ліміт для покупки не встановлено, проте верхня планка становила $10 000 за транзакцію.

Своєрідну шану віддала Біткоїну американська компанія Jacob & Co. У серпні 2022 року на виставці в Женеві вона представила модель Astronomia Solar Bitcoin, яка «відмірює час» до to the Moon.

Біткоїн та розкіш
Годинник Astronomia Solar Bitcoin. Джерело: Jacob & Co.

Ювелірні вироби

Birks Group, один із найстаріших роздрібних продавців ювелірних виробів у Канаді, у листопаді 2018 року уможливив оплату різних предметів розкоші у BTC. На нових умовах клієнтам надали можливість придбати за біткоїн товари від таких брендів, як Rolex, Bulgari, Cartier та Breitling. Трохи згодом цей список поповнився брендами Graff та Patek Philippe. Приймання до оплати біткоїна допоможе Birks Group задовольняти запити заможних іноземних клієнтів та залучити нових покупців.

Люксові авто

Першою, хто спеціалізується на люксових марках, таких як Rolls Royce, Bentley та Bugatti, і вирішив продавати авто за BTC, стала дилерська компанія зі США Post Oak Motor Cars. І першу машину, яку вдалося продати за біткоїни, стала Rolls Royce Ghost. Сума угоди залишилася невідомою, проте схожі на той час авто продавалися від $338 000.

А минулого тижня про плани приймати оплату в біткоїнах повідомили в компанії Ferrari. За словами директора з маркетингу автогіганта Енріко Галлієри, багато заможних клієнтів побудували свій бізнес на цифрових активах, тому для полегшення розрахунків і було впроваджено нову форму оплати.

Яхти та нерухомість

Одним із першопрохідників у своїй сфері став найбільший американський яхтовий брокер Denison Yachting. Вперше він оголосив про те, що має намір запровадити в оплату BTC, ще в листопаді 2014 року. Однак лише 2017 року вдалося провести перші угоди, деталі яких не розголошуються. Компанія продала три яхти клієнтам, які конвертували біткоїни в долари, а також здала човен у чартер. Denison Yachting спеціалізується на продажі таких брендів, як Hatteras, Beneteau та Fountaine Pajot.

А ось найбільший підтверджений продаж елітної нерухомості безпосередньо за BTC було здійснено, коли біткоїн-інвестор Майкл Комаранскі продав свій особняк у Маямі за 455 BTC. На момент угоди у 2018 році це було еквівалентно $6 млн. У будинку сім спалень, є басейн, дитячий майданчик, майданчик для гри в баскетбол і літня кухня. Комаранскі, засновник компанії DRW Holdings, купив його у 2014 році за $4,7 млн. Він також хотів розплатитися біткоїнами, але тоді про найпопулярніший цифровий актив мало хто знав і для придбання суму довелося конвертувати в долари.

Біткоїн та розкіш
Будинок, що належав Майклу Комаранскі. Джерело: Mark Zilbert.

Підбиваючи підсумки

За останні роки ринок предметів розкоші переживає помітні зміни завдяки активному використанню біткоїна як засобу оплати. Бренди вищого класу, що працюють із дорогими автомобілями, ювелірними виробами та нерухомістю, дедалі частіше надають своїм клієнтам можливість розрахунку цим цифровим активом. Це відображає не тільки популярність Біткоїна, що збільшується, а й прагнення компаній іти в ногу з часом, надаючи клієнтам сучасні та зручні способи оплати.

У той час як традиційні валюти залишаються основним засобом розрахунку, біткоїн надає низку переваг для покупців і продавців розкішних товарів. Серед переваг – швидкі та прозорі транзакції, мінімізація ризиків, пов'язаних із валютними коливаннями, та можливість залучити молоде покоління покупців, яке активно використовує цифрові технології.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024