ШІ може обійти майнінг з енергоспоживання

ШІ може обійти майнінг з енергоспоживання

Очікується, що в період з 2023 по 2026 рік споживання енергії штучним інтелектом зросте вдесятеро.

Світовий ринок електроенергії зазнає глибоких змін через вплив на нього штучного інтелекту та майнінгу цифрових валют і біткоїна. Про це йдеться у дослідженні Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

«В даний час виробництво електроенергії є найбільшим джерелом викидів вуглекислого газу (CO2) у світі, але це також сектор, який веде перехід до нульових викидів. Відновлювані джерела енергії стануть головними у 2025 році», – йдеться у доповіді.

Зазначається, що зростання споживання знизилося з 2,4% у 2022 році до 2,2% у 2023 році, але очікується, що до 2026 року воно зросте до 3,4%. Основний внесок у це зростання зроблять Китай та Індія.

При цьому споживання енергії центрами оброблення даних, штучним інтелектом та цифровими валютами може подвоїтися за цей період та перевищити 1000 ТВт/год. Третина всіх дата-центрів усіх типів розташована у США.

Згідно з прогнозом, ШІ посяде лідируючу позицію: очікується, що в період з 2023 по 2026 рік споживання енергії ШІ зросте вдесятеро. Очікується, що тільки ChatGPT споживатиме майже 10 ТВт/год на рік у цей період. Кожен запит у ChatGPT споживає майже вдесятеро більше енергії, ніж у Google.

ШІ може обійти майнінг з енергоспоживання
Скільки ШІ є сьогодні. Джерело: Writerbuddy.

У 2023 році біткоїн споживав 120 ТВт/год із 130 ТВт/год, які використовуються для майнінгу криптовалют. Цей показник зріс порівняно зі 110 ТВт/год у 2022 році, коли він становив 0,4% світового споживання енергії. І за прогнозами МЕА, до 2026 року криптовалютний майнінг споживатиме 160 ТВт/год. Однак варто також відзначити, що майнінг біткоїна використовує 54,5% стійкої енергії.

Чому майнери переходять на відновлювані джерела енергії

Останнім часом майнери біткоїна дедалі частіше звертають увагу на поновлювані джерела енергії, і це обумовлено кількома причинами. Насамперед відновлювана енергія (така як сонячна, вітрова та гідроенергетика) стає більш доступною та економічно вигідною порівняно з традиційними джерелами. Це дозволяє майнерам знизити операційні витрати та підвищити рентабельність видобутку BTC.

Також використання зеленої енергії допомагає майнерам відповідати зростаючим вимогам регуляторів та інвесторів щодо екологічної стійкості. Нарешті, враховуючи зростаючий суспільний та урядовий тиск на індустрію через її високий рівень енергоспоживання, перехід на відновлювані джерела є стратегічно важливим кроком для сталого та довгострокового розвитку біткоїн-майнінгу.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Скорочення викидів в атмосферу

Говорячи про питання екології, в Інституті управління ризиками (IRM) зазначили, що Біткоїн потенційно може стати вирішенням багатьох енергетичних та екологічних проблем.

В IRM вважають, що видобуток біткоїнів може скоротити вуглецеві викиди на 8% вже до 2030 року. Цього можна досягти, використовуючи викиди метану для майнінгу біткоїнів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024