Стало відомо, хто з майнерів не готовий до халвінгу

Стало відомо, хто з майнерів не готовий до халвінгу

Аналітики Cantor Fitzgeral вважають, що як мінімум у 11 великих майнерів можуть виникнути фінансові проблеми.

В одинадцятьох найбільших публічних біткоїн-майнерів можуть виникнути проблеми з прибутковістю, якщо курс біткоїна не підніметься після халвінгу. Відповідного висновку дійшли аналітики із фінансової компанії Cantor Fitzgeral.

Багато майнерів біткоїнів, серед яких Marathon Digital, Riot Platforms та Core Scientific, можуть опинитися у складній ситуації після халвінгу, оскільки їхні витрати можуть перевищити доходи.

Загалом у зоні ризику опинилися такі компанії: Riot Platforms, Cipher Mining, Core Scientific, Bitfarms, TeraWulf, Iris Energy, Marathon Digital, Stronghold Digital Mining, Bit Digital, Hut 8 та Argo Blockchain.

Варто зауважити, що хоча доходи майнерів тісно пов'язані з ціною біткоїна, керівник компанії Luxor Нік Хансен зазначає, що компанії часто використовують стратегії хеджування потенційних збитків, які виникають через волатильність головного цифрового активу.

Компанії Argo Blockchain та Hut 8 віднесли до таких, які можуть потрапити до зони ризику, якщо поточний курс BTC не зміниться. У цих компаній витрати на видобуток біткоїна становитимуть $62 276 і $60 360 відповідно. У своєму останньому оновленому звіті від 5 січня компанія Hut 8 повідомила, що її загальні запаси становлять 9195 BTC, що за поточними цінами коштує $377 млн.

Єдиними компаніями, які, на думку аналітиків Cantor, збережуть прибутковість після халвінгу за середньої ціни біткоїна в $40 000 і відсутності різких змін у хешрейтах, – Bitdeer і CleanSpark.

Халвінг та перспективи майнерів

Халвінг, який заплановано на квітень, означає, що винагорода майнерів за видобуток блоків скоротиться вдвічі. Хоча багато експертів ринку вважають таке скорочення пропозиції сприятливим для ціни біткоїна у довгостроковій перспективі, це також означає, що майнери з високими операційними витратами можуть постраждати. Ситуація лише погіршиться, якщо ціна біткоїна не досягне рівня, що дозволяє покрити ці витрати.

Ден Розен, помічник директора з деривативів у компанії Luxor, розповів, що майнери часто використовують різні стратегії для хеджування своїх ризиків. Зазвичай це має вигляд купівлі деривативів, таких як ф'ючерсні контракти на хешрейт та опціони на BTC, щоб спробувати згладити можливу волатильність.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що кажуть інші аналітики

На думку аналітиків компанії CoinShares, найкращі можливості для того, щоб упоратися з викликами після халвінгу, мають компанії Riot, TeraWulf і CleanSpark.

У компанії зазначають, що хоча більшість майнерів підвищують ефективність свого парку, пряма структура витрат не покращується, оскільки їм «доведеться збільшити споживання потужності та енергії, щоб видобути таку саму кількість біткоїнів».

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024