Відтік капіталу з фонду Grayscale сповільнюється

Відтік капіталу з фонду Grayscale сповільнюється

Тиск продавців поступово спадає, що позитивно впливає на позиції головного цифрового активу.

Відтік капіталу з біржового фонду Grayscale GBTC 24 січня склав $429 млн, що на 33% менше, ніж 22 січня. Про це свідчать дані BitMex Research.

Деякі спостерігачі, у тому числі аналітик Bloomberg Ерік Балчунас, припускають, що тенденція відтоку GBTC може добігати свого кінця. Втім вони відзначають невизначеність ринкової ситуації, адже значні виводи коштів поки зберігаються.

Відтік капіталу з фонду Grayscale сповільнюється
Динаміка надходжень капіталу в ETF. Джерело: BitMEX.

За дев'ять торгових днів з GBTC було виведено 106 092 BTC, що еквівалентно приблизно $4,4 млрд. Приплив капіталу в ETF інших компаній не компенсував цих втрат, що й призвело до зниження курсу біткоїна.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Структура активів GBTC

Компанія з аналізу блокчейну Arkham Intelligence застерігає від можливого неправильного тлумачення даних про транзакції GBTC. У повідомленні від 24 січня Arkham пояснює, що дані про відтік GBTC на їхній платформі розділені між Coinbase Prime і новими адресами зберігання GBTC.

Це означає, що не всі біткоїни, переміщені з Bitcoin Trust від Grayscale, обов'язково викуповуються. Гаманці-зберігачі GBTC часто надсилають кошти на кілька адрес, і в результаті частина BTC може надійти на інші адреси (а не основному одержувачу, показаному на панелі транзакцій).

Продаж акцій від FTX

Найбільш активним продавцем акцій GBTC стала збанкрутіла біржа FTX. 22 січня вона продала акції спотового біткоїн-ETF компанії Grayscale Investments на суму близько $1 млрд. Загалом інвестори позбулися акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад $2 млрд з моменту їхнього перетворення на біржовий фонд на початку цього місяця.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024