FTX продала акції фонду Grayscale на $1 млрд

FTX продала акції фонду Grayscale на $1 млрд

Цей продаж є продовженням процедури банкрутства біржі.

Збанкрутіла біржа FTX продала акції спотового біткоїн-ETF компанії Grayscale Investments на суму близько $1 млрд. Про це з посиланням на джерела повідомляє CoinDesk.

Загалом інвестори продали акції Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад $2 млрд з моменту їхнього перетворення на біржовий фонд на початку цього місяця.

11 біткоїн-фондів ETF почали торгуватися 11 січня, після того як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) нарешті схвалила їх після багаторічних затримок. Однак фонд Grayscale існував уже десять років – він був структурований із менш привабливого закритого інструменту – і накопичив майже $30 млрд активів, коли SEC схвалила його перетворення на ETF.

У той час як нові фонди, випущені такими компаніями, як BlackRock та Fidelity, отримали приплив коштів, з GBTC було виведено біткоїни на мільярди доларів.

Отримані дані вказують на те, що більшість цих коштів припала на FTX. 22 млн проданих нею акцій, які звели частку FTX у GBTC на нуль, коштували близько $1 млрд.

Ціна біткоїна впала з моменту затвердження ETF, що різко контрастує з великими надіями, які люди покладали до того, як SEC оголосила про своє рішення. Біткоїн-ETF подавалися як більш простий спосіб для звичайних людей інвестувати в біткоїн, що викликало вельми оптимістичні прогнози щодо курсу BTC.

Натомість біткоїн упав. Теоретично тепер, коли FTX перестала продавати свої значні пакети акцій, тиск продажів може ослабнути, оскільки ліквідація активів банкрута – це відносно унікальна подія.

Чим володіла FTX

Як і багато великих криптобірж, FTX заробляла на різниці між ціною акцій трасту Grayscale і вартістю чистих активів біткоїна, що лежить в основі фонду. Станом на 25 жовтня 2023 року FTX володіла 22,3 млн GBTC вартістю $597 млн, згідно зі звітом від 3 листопада 2023 року.

Вартість GBTC, якими володіє FTX, зросла приблизно до $900 млн, якщо судити по першому дню торгів біткоїн-ETF Grayscale на NYSE Arca 11 січня, коли він закрив торгову сесію на позначці $40,69.

Згідно з документами, FTX тримала акції п'яти трастів Grayscale (а також майже 3 млн акцій у статутному трасті, керованому ETF-провайдером Bitwise) на брокерському рахунку ED&F Man Capital Markets, яка тепер відома як Marex Capital Markets Inc.

Компанія Marex відмовилася від коментарів. Galaxy Digital, спеціаліст з торгівлі криптовалютами, що допомагає у продажу активів, які належать банкруту FTX, також відмовився від коментарів.

У понеділок Alameda Research – торгова фірма, пов'язана з FTX, – добровільно відкликала позов, у якому стверджувалося, що Grayscale стягує надмірні комісії.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Яка ситуація з FTX

Крах біржі FTX у листопаді 2022 року став однією з найрезонансніших подій в індустрії біткоїна та криптовалют. На врегулювання спору з кредиторами торгового майданчика Суд дозволив продати з аукціону 35 елітних об'єктів нерухомості, що належать збанкрутілій біржі.

Керівна компанія має намір продати ці активи, щоб збільшити капітал, доступний для розподілу серед власників рахунків та кредиторів FTX.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024