FTX продала акції фонду Grayscale на $1 млрд

FTX продала акції фонду Grayscale на $1 млрд

Цей продаж є продовженням процедури банкрутства біржі.

Збанкрутіла біржа FTX продала акції спотового біткоїн-ETF компанії Grayscale Investments на суму близько $1 млрд. Про це з посиланням на джерела повідомляє CoinDesk.

Загалом інвестори продали акції Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад $2 млрд з моменту їхнього перетворення на біржовий фонд на початку цього місяця.

11 біткоїн-фондів ETF почали торгуватися 11 січня, після того як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) нарешті схвалила їх після багаторічних затримок. Однак фонд Grayscale існував уже десять років – він був структурований із менш привабливого закритого інструменту – і накопичив майже $30 млрд активів, коли SEC схвалила його перетворення на ETF.

У той час як нові фонди, випущені такими компаніями, як BlackRock та Fidelity, отримали приплив коштів, з GBTC було виведено біткоїни на мільярди доларів.

Отримані дані вказують на те, що більшість цих коштів припала на FTX. 22 млн проданих нею акцій, які звели частку FTX у GBTC на нуль, коштували близько $1 млрд.

Ціна біткоїна впала з моменту затвердження ETF, що різко контрастує з великими надіями, які люди покладали до того, як SEC оголосила про своє рішення. Біткоїн-ETF подавалися як більш простий спосіб для звичайних людей інвестувати в біткоїн, що викликало вельми оптимістичні прогнози щодо курсу BTC.

Натомість біткоїн упав. Теоретично тепер, коли FTX перестала продавати свої значні пакети акцій, тиск продажів може ослабнути, оскільки ліквідація активів банкрута – це відносно унікальна подія.

Чим володіла FTX

Як і багато великих криптобірж, FTX заробляла на різниці між ціною акцій трасту Grayscale і вартістю чистих активів біткоїна, що лежить в основі фонду. Станом на 25 жовтня 2023 року FTX володіла 22,3 млн GBTC вартістю $597 млн, згідно зі звітом від 3 листопада 2023 року.

Вартість GBTC, якими володіє FTX, зросла приблизно до $900 млн, якщо судити по першому дню торгів біткоїн-ETF Grayscale на NYSE Arca 11 січня, коли він закрив торгову сесію на позначці $40,69.

Згідно з документами, FTX тримала акції п'яти трастів Grayscale (а також майже 3 млн акцій у статутному трасті, керованому ETF-провайдером Bitwise) на брокерському рахунку ED&F Man Capital Markets, яка тепер відома як Marex Capital Markets Inc.

Компанія Marex відмовилася від коментарів. Galaxy Digital, спеціаліст з торгівлі криптовалютами, що допомагає у продажу активів, які належать банкруту FTX, також відмовився від коментарів.

У понеділок Alameda Research – торгова фірма, пов'язана з FTX, – добровільно відкликала позов, у якому стверджувалося, що Grayscale стягує надмірні комісії.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Яка ситуація з FTX

Крах біржі FTX у листопаді 2022 року став однією з найрезонансніших подій в індустрії біткоїна та криптовалют. На врегулювання спору з кредиторами торгового майданчика Суд дозволив продати з аукціону 35 елітних об'єктів нерухомості, що належать збанкрутілій біржі.

Керівна компанія має намір продати ці активи, щоб збільшити капітал, доступний для розподілу серед власників рахунків та кредиторів FTX.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024