Суд Канади став на захист далекобійників-біткоїнерів

Суд Канади став на захист далекобійників-біткоїнерів

Уряд Джастіна Трюдо у 2022 році використав закон про надзвичайні ситуації, щоб позбавити протестувальників BTC-донатів.

Федеральний суд Канади визнав необґрунтованим і неконституційним застосування у 2022 році закону про надзвичайні ситуації, за допомогою якого уряд заморозив біткоїн-пожертвування для далекобійників, які протестують. Про це повідомляє Cointelegraph.

«Не було жодної національної надзвичайної ситуації, яка б виправдовувала застосування закону про надзвичайні ситуації, і, отже, рішення про це було необґрунтованим», – йдеться у рішенні суду.

У лютому 2022 року уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо вперше використав закон для заморожування коштів, серед яких біткоїни та криптовалюти, пожертвовані далекобійникам, які протестують проти обмежень COVID-19, що суд визнав неконституційним.

Учасники акції «Конвой свободи» використовували вантажівки для блокування вулиць в Оттаві на знак протесту проти вимоги, згідно з якою водії вантажівок, які перетинають кордон Канади та США, мають бути повністю щеплені від COVID-19.

У той час уряд заявив, що потрібно було застосувати закон про надзвичайні ситуації, оскільки протести набули масового характеру. Канадська асоціація громадянських свобод (CCLA), Канадський фонд конституції та інші групи оскаржили використання урядом закону про надзвичайний стан для заморожування коштів, стверджуючи, що це було непотрібним та неконституційним рішенням.

Біткоїни та протести в Канаді

Біткоїни та криптовалюти відіграли значну роль у фінансуванні протестів далекобійників у 2022 році в Канаді. За різними оцінками, протестувальники отримали як підтримку мільйони доларів, але точна сума зібраних коштів залишається невідомою через складність відстежування децентралізованих цифрових активів.

У лютому 2022 року GoFundMe (американська комерційна краудфандингова платформа) заморозила понад $9 млн пожертвувань, зібраних на протести. Тоді організатори переклали свої зусилля на іншу платформу – Tallycoin, побудовану на блокчейні Біткоїна, де гурт HonkHonk Hodl зібрав понад 22 BTC на суму близько $925 000 на той момент.

Християнський краудфандинговий сайт GiveSendGo також став популярною платформою для пожертвувань, зібравши для далекобійників понад $8 млн, включаючи суми у цифрових валютах. Однак пізніше канадська влада також заморозила банківські рахунки цієї організації.

На той час керівники компаній з Біткоїн-індустрії, включаючи засновника біржі Kraken Джессі Павелла, засудили заморожування Канадою цифрових донатів.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Пожертви та біткоїни

Біткоїни вже неодноразово демонстрували свою ефективність у випадках екстрених ситуацій, коли терміново потрібно було збирати пожертвування. 9 жовтня ізраїльська Біткоїн-спільнота оголосила про створення організації Crypto Aid Israel, яка збирала BTC для ізраїльських громадян, що потребують гуманітарної допомоги через початок війни із ХАМАС.

З лютого 2022 року урядові та неурядові організації з України збирають допомогу на біткоїн-гаманці для протидії повномасштабному вторгненню РФ.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024