Уряд України накопичив $2 млрд у біткоїнах

Уряд України накопичив $2 млрд у біткоїнах

Проте основні резерви, на відміну від урядів інших країн, отримані не шляхом конфіскації монет, а через міжнародні пожертви.

На офіційних біткоїн-адресах Кабінету міністрів України накопичилося 46 351 BTC, що є третім показником у світі після урядів США та Китаю. Про це свідчать дані Bitcoin Treasuries.

Біткоїн-активи уряду України становлять близько $1,99 млрд у поточних цінах. Світовим лідером за цим показником є уряд США, що контролює 215 000 BTC ($9,2 млрд), за яким слідує уряд Китаю з резервами у 190 000 BTC ($8,1 млрд).

Уряд України накопичив $2 млрд у біткоїнах
Уряди світу з найбільшими резервами біткоїнів. Джерело: Bitcoin Treasuries.

До Топ-5 також увійшли уряди Сальвадору, де біткоїн є законним платіжним засобом (2381 BTC – $107 млн) та Грузії (66 BTC – $2,8 млн). Тож наразі серед лідерів є різні регіони світу: Північна та Центральна Америка, Азія та Європа.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Поповнення резервів урядів

Більшість з вищенаведених урядів поповнює власні резерви шляхом конфіскації монет, що належали приватним власникам чи компаніям. За звичайною процедурою, після рішення суду накладається арешт на біткоїни, після чого вони конфіскуються на користь держави.

Проте Україна та Сальвадор є винятком з цього правила. Україна отримала більшість монет у формі пожертв, особливо після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року. Сальвадор виділяє бюджетні кошти на закупівлю біткоїнів та наразі купує 1 BTC щодня.

Рейтинг прийняття біткоїна

У рейтингу прийняття біткоїна та криптовалют від компанії Chainalysis за 2023 рік Україна увійшла до Топ-5 країн світу. Глобальний індекс прийняття цифрових валют складається із п'яти субіндексів. Кожен із цих індексів ґрунтується на використанні країнами різних видів цифрових послуг. Очолили рейтинг Індія, Нігерія та В’єтнам.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024