Уряд України накопичив $2 млн у біткоїнах

Уряд України накопичив $2 млн у біткоїнах

Проте основні резерви, на відміну від урядів інших країн, отримані не шляхом конфіскації монет, а через міжнародні пожертви.

На офіційних біткоїн-адресах Кабінету міністрів України накопичилося 46 351 BTC, що є третім показником у світі після урядів США та Китаю. Про це свідчать дані Bitcoin Treasuries.

Біткоїн-активи уряду України становлять близько $1,99 млн у поточних цінах. Світовим лідером за цим показником є уряд США, що контролює 215 000 BTC ($9,2 млн), за яким слідує уряд Китаю з резервами у 190 000 BTC ($8,1 млн).

Уряд України накопичив $2 млн у біткоїнах
Уряди світу з найбільшими резервами біткоїнів. Джерело: Bitcoin Treasuries.

До Топ-5 також увійшли уряди Сальвадору, де біткоїн є законним платіжним засобом (2381 BTC – $107 млн) та Грузії (66 BTC – $2,8 млн). Тож наразі серед лідерів є різні регіони світу: Північна та Центральна Америка, Азія та Європа.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Поповнення резервів урядів

Більшість з вищенаведених урядів поповнює власні резерви шляхом конфіскації монет, що належали приватним власникам чи компаніям. За звичайною процедурою, після рішення суду накладається арешт на біткоїни, після чого вони конфіскуються на користь держави.

Проте Україна та Сальвадор є винятком з цього правила. Україна отримала більшість монет у формі пожертв, особливо після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року. Сальвадор виділяє бюджетні кошти на закупівлю біткоїнів та наразі купує 1 BTC щодня.

Рейтинг прийняття біткоїна

У рейтингу прийняття біткоїна та криптовалют від компанії Chainalysis за 2023 рік Україна увійшла до Топ-5 країн світу. Глобальний індекс прийняття цифрових валют складається із п'яти субіндексів. Кожен із цих індексів ґрунтується на використанні країнами різних видів цифрових послуг. Очолили рейтинг Індія, Нігерія та В’єтнам.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024