Помилка під час транзакції коштувала користувачеві 4 BTC

Помилка під час транзакції коштувала користувачеві 4 BTC

Невідомий користувач надіслав 2,9 BTC, неправильно вказавши комісію.

Невідомий користувач 16 січня переказав на іншу адресу 2,9 BTC, заплативши за це 4 BTC комісії. Про незвичайну транзакцію повідомив сервіс Whale Alert у соцмережі X.

«За одну транзакцію щойно (вівторок, 16 січня) було сплачено комісію у розмірі 4 BTC ($173 148)», – йдеться у повідомленні.

За даними mempool.space, адресату було надіслано лише 2,9 BTC, а це означає, що вкладена комісія перевищила розмір самої транзакції на 33%.

За метриками сервісу, транзакція була переплачена в 29 992 рази. Зокрема, користувач заплатив 1 800 890 сатоші за vByte (sat/vB) – метрика для розрахунку попиту на простір блоку Біткоїна в певний момент часу. За такий блок стандартна транзакція в цей час становила лише близько 60 sat/vB.

Чи є шанс отримати назад біткоїни

Хоча транзакції та комісії у біткоїнах технічно незворотні, проте були випадки, коли їх повертали добровільно.

Наприклад, у вересні майнінг-пул F2Pool повернув кошти компанії Paxos після того, як остання випадково сплатила $500 000 за біткоїн-транзакцію.

Ще був один випадок, коли за кілька місяців пул Antpool відшкодував майнерам рекордну для анонімного користувача суму в $3,1 млн.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Переказ на гаманець Сатоші Накамото

Ще досить дивний переказ було здійснено на початку січня. Невідомий користувач надіслав 26,9 BTC (близько $1,17 млн) на адресу Genesis, що належить творцеві Біткоїна Сатоші Накамото. У Біткоїн-спільноті відзначили дивнуватість цієї ситуації: або Накамото «прокинувся», купив 27 біткоїнів і переказав їх на свій гаманець, або хтось просто спалив $1 млн.

Справа в тому, що кошти з гаманців творця Біткоїна, зокрема кошти, що зберігаються в блокчейні Genesis, не переміщувалися з моменту його зникнення з грудня 2010 року.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024