Польща вирішила врегулювати біткоїн-ринок

Польща вирішила врегулювати біткоїн-ринок

Відповідний законопроєкт, адаптований до норм MiCA, представлять навесні.

Управління фінансового нагляду Польщі (KNF) готується подати на розгляд уряду до другого кварталу 2024 року законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових валют. Про це повідомляє Finance Magnates.

Документ передбачає створення чітких законодавчих рамок щодо ринку біткоїна та криптовалют і є відповіддю на закон ЄС про регулювання цифрових активів MiCA (Markets in Crypto-Assets).

У KNF зазначають, що запровадження нових правил продиктовано потребою підготувати правову базу для правильного функціонування ринку цифрових активів, а також прагненням забезпечити ефективний нагляд і захист інвесторів. Документ пропонує низку змін, пов'язаних з контролем та більш ретельним регулюванням індустрії. Згідно з ініціативою, KNF отримає нові важелі впливу та стане головним регулятором у Біткоїн-індустрії. З ним мають узгоджувати свою діяльність постачальники віртуальних послуг. У разі виявлених порушень відомство має право накладати штрафи.

Регулювання у Польщі

У Польщі регулювання Біткоїн-індустрії останнім часом розвивається досить динамічно. Польські регулятори, зокрема KNF і центральний банк, активно працюють над створенням нормативної бази, спрямованої на забезпечення прозорості, безпеки та відповідальності у сфері криптовалют. Це охоплює заходи щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, а також забезпечення захисту прав інвесторів і користувачів.

Попри відносну обережність регуляторів щодо цифрових валют, Польща демонструє інтерес до Біткоїна. За даними сервісу CoinGecko, Польща увійшла до трійки лідерів серед європейських країн за інтересом до Біткоїна. До того ж у Польщі, на відміну від США, з кожним роком зростає кількість біткоїн-банкоматів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Питання регулювання у світовому масштабі

Рішення про розроблення нормативних і законодавчих актів щодо регулювання Біткоїн-індустрії минулого року ухвалили 42 країни. Це свідчить про початок ширшого впровадження цифрових активів.

Відповідно до аналізу PricewaterhouseCoopers (PwC), сюди входять як обговорення правил діяльності криптоіндустрії на державному рівні, так і схвалення конкретних законів щодо цього напряму.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024